statystyki

Leczenie traumy pracowników jest kosztem

autor: Mariusz Szulc19.10.2017, 07:15; Aktualizacja: 19.10.2017, 08:33
Wydatki na pomoc medyczną świadczoną zarówno podwładnym, jak i ich rodzinom są kosztem pracowniczym, o który można pomniejszyć firmowy przychód.

Wydatki na pomoc medyczną świadczoną zarówno podwładnym, jak i ich rodzinom są kosztem pracowniczym, o który można pomniejszyć firmowy przychód.źródło: ShutterStock

Pracodawca może odliczyć od przychodu wydatki poniesione na pomoc psychologa i psychiatry udzieloną pracownikowi po wypadku oraz jego najbliższym – potwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadała spółka zajmująca się wydobyciem i przetwórstwem rud metali. Charakter prowadzonej przez nią działalności wiąże się z dużym ryzykiem wypadków pracowniczych, czasem nawet śmiertelnych.

Spółka zapewnia poszkodowanym w wypadkach oraz ich rodzinom, a także innym uczestnikom tych zdarzeń, opiekę wykwalifikowanych psychologów i psychiatrów. Za tego rodzaju usługi płaci ryczałt placówkom medycznym.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • dziadek(2017-10-21 10:42) Zgłoś naruszenie 20

    mam traumę po tym jak dotarło do mnie, iż po Polsce hula 1,5 MILIONA stron maszynopisu przypisów do ustawy o VAT

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane