statystyki

Skarbówka ceni zdrowie pracowników. Do kosztów można zaliczyć wydatki na saunę

autor: Agnieszka Pokojska22.08.2017, 07:35; Aktualizacja: 22.08.2017, 08:07
Z innych interpretacji wynika, że pracodawca może też odliczyć dofinansowanie do karnetów sportowych oraz zakup maseczek i filtrów powietrza.

Z innych interpretacji wynika, że pracodawca może też odliczyć dofinansowanie do karnetów sportowych oraz zakup maseczek i filtrów powietrza.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatki na saunę dla zatrudnionych – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Z innych interpretacji wynika, że pracodawca może też odliczyć dofinansowanie do karnetów sportowych oraz zakup maseczek i filtrów powietrza.

Zdaniem dyrektora KIS wszystkie te wydatki są pośrednio związane z działalnością gospodarczą, bo sport i relaks sprzyjają większej efektywności w pracy. Podkreślił tylko, że uwzględnić można jedynie te zakupy, które są wykorzystane w miejscu pracy.

Na potrącenie kosztów urządzenia i wyposażenie sauny oraz jej bieżącego utrzymania dyrektor KIS zgodził się w interpretacji z 4 sierpnia 2017 r. (nr 0114-KDIP3-1.4011.208.2017.1.AM).

Z pytaniem wystąpiła spółka z branży informatycznej. Tłumaczyła, że jej pracownicy, przesiadując w firmie wiele godzin przed monitorami, są szczególnie narażeni na schorzenia związane z układem krążenia i wadami postawy, na pogorszenie wzroku i wysoki poziom stresu związany z pracą pod presją czasu. Wszystko to ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne, a to z kolei przekłada się na spadek ich produktywności – tłumaczyła.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kpiarz (2017-08-23 10:16) Zgłoś naruszenie 20

    Szkoda tylko że przedsiębiorca jest "gorszym gatunkiem" i nie może siebie odliczać, choć siedzi przy kompie po 14 godzin dziennie. Ale cóż., w Polsce zawsze coś musi być w jakąś stronę przegięte.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane