statystyki

Skarbówka ceni zdrowie pracowników. Do kosztów można zaliczyć wydatki na saunę

autor: Agnieszka Pokojska22.08.2017, 07:35; Aktualizacja: 22.08.2017, 08:07
Z innych interpretacji wynika, że pracodawca może też odliczyć dofinansowanie do karnetów sportowych oraz zakup maseczek i filtrów powietrza.

Z innych interpretacji wynika, że pracodawca może też odliczyć dofinansowanie do karnetów sportowych oraz zakup maseczek i filtrów powietrza.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatki na saunę dla zatrudnionych – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Z innych interpretacji wynika, że pracodawca może też odliczyć dofinansowanie do karnetów sportowych oraz zakup maseczek i filtrów powietrza.

Zdaniem dyrektora KIS wszystkie te wydatki są pośrednio związane z działalnością gospodarczą, bo sport i relaks sprzyjają większej efektywności w pracy. Podkreślił tylko, że uwzględnić można jedynie te zakupy, które są wykorzystane w miejscu pracy.

Na potrącenie kosztów urządzenia i wyposażenie sauny oraz jej bieżącego utrzymania dyrektor KIS zgodził się w interpretacji z 4 sierpnia 2017 r. (nr 0114-KDIP3-1.4011.208.2017.1.AM).

Z pytaniem wystąpiła spółka z branży informatycznej. Tłumaczyła, że jej pracownicy, przesiadując w firmie wiele godzin przed monitorami, są szczególnie narażeni na schorzenia związane z układem krążenia i wadami postawy, na pogorszenie wzroku i wysoki poziom stresu związany z pracą pod presją czasu. Wszystko to ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne, a to z kolei przekłada się na spadek ich produktywności – tłumaczyła.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kpiarz (2017-08-23 10:16) Zgłoś naruszenie 20

    Szkoda tylko że przedsiębiorca jest "gorszym gatunkiem" i nie może siebie odliczać, choć siedzi przy kompie po 14 godzin dziennie. Ale cóż., w Polsce zawsze coś musi być w jakąś stronę przegięte.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane