statystyki

Odliczenia VAT: Najem auta bez korzyści dla pracodawcy

autor: Patrycja Dudek18.07.2017, 16:00
samochód

Firma podkreśliła, że podjęła wszelkie działania, żeby uniemożliwić wykorzystywanie samochodów na potrzeby pracowników poza najmem.źródło: ShutterStock

Służbowy samochód używany poza godzinami pracy do celów osobistych pracownika nie daje prawa firmie do pełnego odliczenia VAT. Także wtedy, gdy jest udostępniany na podstawie umowy najmu – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

To kolejny wyrok niekorzystny dla pracodawców. Wcześniej Naczelny Sąd Administracyjny orzekł tak samo w innych wyrokach o sygn. akt: I FSK 1983/15, I FSK 1669/15, I FSK 1721/15, I FSK 1556/15. Można więc już mówić o linii orzeczniczej.

Tym razem spór o prawo do pełnego odliczenia VAT toczyła firma z branży deweloperskiej. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że najmem samochodów będzie się zajmowała pomocniczo, ale najem i dzierżawę będzie miała wpisane w zakres swojej działalności.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane