statystyki

Odliczenia VAT: Najem auta bez korzyści dla pracodawcy

autor: Patrycja Dudek18.07.2017, 16:00
samochód

Firma podkreśliła, że podjęła wszelkie działania, żeby uniemożliwić wykorzystywanie samochodów na potrzeby pracowników poza najmem.źródło: ShutterStock

Służbowy samochód używany poza godzinami pracy do celów osobistych pracownika nie daje prawa firmie do pełnego odliczenia VAT. Także wtedy, gdy jest udostępniany na podstawie umowy najmu – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

To kolejny wyrok niekorzystny dla pracodawców. Wcześniej Naczelny Sąd Administracyjny orzekł tak samo w innych wyrokach o sygn. akt: I FSK 1983/15, I FSK 1669/15, I FSK 1721/15, I FSK 1556/15. Można więc już mówić o linii orzeczniczej.

Tym razem spór o prawo do pełnego odliczenia VAT toczyła firma z branży deweloperskiej. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że najmem samochodów będzie się zajmowała pomocniczo, ale najem i dzierżawę będzie miała wpisane w zakres swojej działalności.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane