Czy zakup łyżworolek można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

06.06.2017, 12:07; Aktualizacja: 06.06.2017, 12:29
łyżworolki

Co można zaliczyć do kosztów podatkowych w firmie?źródło: ShutterStock

Prawidłowe ustalenie podstawy opodatkowania w podatku dochodowym wymaga prawidłowego ustalenia przychodów, kosztów oraz odliczeń od dochodu. Koszty są najtrudniejszym z problemów. Wynika to bowiem z ogólnej definicji klauzuli uznania wydatków za koszty podatkowe oraz dużego katalogu wydatków wyłączonych z kosztów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Jan(2017-06-06 15:47) Zgłoś naruszenie 30

    Ale to jest artykuł czy reklama książki?

    Odpowiedz
  • Janek(2017-06-07 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyny sposób, żeby nie było takich wątpliwości, to obowiązkowy ryczałt od przychodów dla jednoosobowych firm. Znacznie by to uprościło system, bo mnóstwo wątpliwości jest właśnie w odniesieniu do kosztów uzyskania w sytuacji, gdy to samo może służyć zarówno do celów firmowych, jak i osobistych (jak chociażby owe łyżworolki), a poza tym byłoby mniej nadużyć, bo przedsiębiorcy chętnie wpisują w koszty, co się da, a co ma z działalnością niekiedy wątpliwy związek. Przychód natomiast o wiele trudniej ukryć, aniżeli dochód, bo nie można manipulować kosztami.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane