Morawiecki: Niższe podatki i składki ZUS od 2018

30.03.2017, 12:08; Aktualizacja: 30.03.2017, 12:09
Wicepremier Mateusz Morawiecki

Wicepremier Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Obniżenie podatków i składek na ZUS dla nowych małych przedsiębiorstw powinno wejść w życie z początkiem 2018 r., zapowiedział wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • cd(2017-03-30 12:25) Zgłoś naruszenie 334

    Bądźmy bardziej dokładni. Pod koniec 2018, bo wybory będą coraz bliżej...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2017-03-30 12:40) Zgłoś naruszenie 444

    A po "doprecowaniu" okaże się , ze wychodzi drożej niż było... Czyli jak zwykle: Jak rząd mówi, ze zabierze to zabiera. A jak mówi, że da to mówi.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-03-30 13:52) Zgłoś naruszenie 2311

    Dla działalnosci o przychodach do 1000PLN stawka bedzie nizsza, dla reszty wyzyskiwaczy bedzie 2000 PLN co miesiac na ZUS. ZUS nie bedzie chciał skadek do pierwszej faktury, ale zawsze uzna ze to była fikcja i tak naliczy swoje. Reformy pisobolszewikow sa cudowne, brakuje jeszcze kary 25 lat za brak zgłoszenia do ZUS w ustawowym terminie.

    Odpowiedz
  • ciułacz(2017-03-30 14:40) Zgłoś naruszenie 214

    To teraz już "dla nowych małych przedsiębiorstw" czyli nie dla mnie. Kłamczuchy!!!

    Odpowiedz
  • dziadek(2017-03-30 16:57) Zgłoś naruszenie 282

    dlaczego po takich zwiastunach i odsłonięciu zasad jakoś tracę zaufanie do tzw władzy??? dlaczego tak jakoś czuję się jakby ktoś (będący nomen omen na moim utrzymaniu) ubliżał mojej inteligencji??

    Odpowiedz
  • Miś i Ptyś(2017-03-30 19:50) Zgłoś naruszenie 134

    Panie Morawiecki: niższe składki ZUS? ...Pan po tym co zrobił w temacie emerytur Tusk wierzy że młodzi będa wogóle chcieli płacić jakieś tam składki --w zyciu --aby nam znów jak starszym je ukradli?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qqq(2017-03-30 20:39) Zgłoś naruszenie 204

    Jak to się ma do gigantycznej dziury w budżecie ZUS, zagrożenia emerytur ? Morawiecki, czy leci z wami pilot?

    Odpowiedz
  • taka prawda(2017-03-31 09:23) Zgłoś naruszenie 51

    Minister bierze pensje, korzysta z przywilej i dużo mówi, bo przecież musi jakoś udowodnić, że coś robi. Potem przyjdzie inny ale on już swoje weźmie a i emeryturę resortową sobie zabezpieczy i oto chodzi.

    Odpowiedz
  • podatnik(2017-03-31 14:18) Zgłoś naruszenie 91

    Przed wyborami wszystko obiecuje.A po wyborach będziemy do tego interesu musieli dołożyć.

    Odpowiedz
  • Zbój(2017-03-31 17:16) Zgłoś naruszenie 91

    Morawiecki konserwuje trupa ZUS jak konserwują Lenina, ciąg dalszy upadku, powodzenia Morawiecki.

    Odpowiedz
  • Rozgoryczona(2017-04-03 06:53) Zgłoś naruszenie 20

    A dlaczego renty i emerytury do 2 tys nie zwolnicie z podatku bo najlepiej brac od najbiwdniejszych a nowym stosowac ulgi podatkowe moze nad tym sie zastanowicie

    Odpowiedz
  • BUBU(2017-04-04 11:49) Zgłoś naruszenie 42

    SZkoda gadać..POEOWCY NOWOCZESNIe i fanatycy KIJOWSKIEGO ;)

    Odpowiedz
  • Igor(2017-04-11 06:02) Zgłoś naruszenie 90

    SKANDAL SKANDAL SKANDAL !!! ZUS POWINIEN BYĆ LICZONY OD DOCHODU A NIE PRZYCHODU !!! TO KOLEJNA DOBRA ZMIANA PIS !!! MAM PRZYCHODU 3000 NA MIESIĄC A NA ZUS PŁACĘ 1200 !!!

    Odpowiedz