statystyki

Nowa kontrola skarbowa: Lokal będzie można przeszukać w każdej sytuacji

autor: Tomasz Rolewicz, Aleksander Styś01.03.2017, 07:12; Aktualizacja: 01.03.2017, 09:36
Kontrola skarbowa

W ramach kontroli celno-skarbowej kontrolerzy Krajowej Administracji Skarbowej będą mogli przeszukiwać lokale, w tym lokale mieszkalne w każdej sytuacji.źródło: ShutterStock

Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej w znaczący sposób zmienia kontrolę skarbową, jaką znaliśmy dotychczas.

Dotychczas obowiązująca ustawa o kontroli skarbowej dawała organom kontrolnym szerokie uprawnienia, ale dzieliła je na dwie kategorie. Kontrolujący mogli użyć tych najbardziej dotkliwych uprawnień, takich jak zatrzymanie osób, przeszukanie pojazdu lub bagażu, tylko gdy mieli podejrzenie popełnienia wykroczenia lub przestępstwa oraz wykroczenia lub przestępstwa skarbowego albo kontrola dotyczyła dochodów pochodzących z nieujawnionych źródeł. Te ograniczenia nakładał na nich art. 11a ust 1a ustawy o kontroli skarbowej.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Nadszedl czas porzadkow !!!(2017-03-02 08:03) Zgłoś naruszenie 30

    Milton Friedman (noblista, guru wolnorynkowej ekonomii) już w 1990 roku ostrzegał Polaków: "Pamiętajcie jedno: zagraniczni inwestorzy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Oni powinni działać wg takich samych reguł gry, jakie obowiązują Polaków. Nie należy im dawać żadnych przywilejów, ulg czy zwolnień podatkowych". No ale do władzy doszli Lewandowski z Tuskiem, powyprzedawano co się dało, potworzono specjalne strefy ekonomiczne i w efekcie uruchomiono drenaż kapitału na niespotykaną dotąd skalę. Z raportu organizacji Global Financial Integrity (GFI) za lata 2004 - 2013 wynika, że Polska była liderem w UE jeśli chodzi o drenaż środków finansowych przez zagraniczne podmioty. Analiza oficjalnych statystyk NBP na temat bilansu płatniczego Polski zdaje się potwierdzać wyniki raportu GFI. W latach 2004-2015 zagraniczne koncerny, rządy czy instytucje unijne wytransferowały poza granice naszego kraju równowartość ponad 622 miliardów zł! Tak gigantyczny drenaż kapitału był możliwy dlatego, że wdrożono w życie program gospodarczy "konserwatywnych-liberałów" z Lewandowski, Bieleckim, Tuskiem i Balcerowiczem na czele. To w pierwszych latach istnienia III RP zrealizowano uznawaną dziś za rabunkową tzw. powszechną prywatyzację. To wówczas stworzono specjalne strefy ekonomiczne. To w latach 90-tych XX wieku rozpoczęto bezmyślną prywatyzację sektora bankowego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prowokator(2017-03-01 18:48) Zgłoś naruszenie 22

    Nowa kontrola skarbowa: Lokal będzie można przeszukać w każdej sytuacji ŚWIETNIE TERAZ MOŻNA DOKONAĆ PROWOKACJI I OSZUSTWA ZGODNIE Z PRAWEM!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane