statystyki

Przez błędy skarbówki zagrożone 82 projekty z UE

autor: Mariusz Szulc22.02.2017, 07:22; Aktualizacja: 22.02.2017, 09:31
W komunikacie podkreślono, że zmiana stanowiska przez fiskusa całkowicie zaskoczyła podmioty realizujące programy dofinansowane dotacjami.

W komunikacie podkreślono, że zmiana stanowiska przez fiskusa całkowicie zaskoczyła podmioty realizujące programy dofinansowane dotacjami.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów musi jak najszybciej naprawić błędy skarbówki, która jest o krok od pogrzebania niemal setki projektów finansowanych z unijnych pieniędzy – alarmują Pracodawcy Rzeczypospolitej.

Organizacja skierowała w tej sprawie pismo do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Zaapelowała także do Rady Dialogu Społecznego o wydanie uchwały, która miałaby zmobilizować MF do naprawy błędów popełnionych przez urzędników.

Z komunikatu wynika, że chodzi o 82 projekty realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER 2.2). Realizują je zarówno organizacje pracodawców, związkowe, jak i samorządu gospodarczego rzemiosła. Ich celem jest wsparcie małych i średnich przedsiębiorców przez opracowanie planów ich dalszego rozwoju.

Pracodawcy RP tłumaczą, że pieniądze na ten cel pochodzą zarówno ze środków poszczególnych organizacji, jak i z unijnych dotacji. Podatkowy problem dotyczy tych ostatnich. O ile przy wcześniejszych edycjach programu fiskus potwierdzał, że nie podlegają one VAT, o tyle obecnie zmienił zdanie – wynika z komunikatu.

Jest dotacja, jest podatek


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane