statystyki

Przez błędy skarbówki zagrożone 82 projekty z UE

autor: Mariusz Szulc22.02.2017, 07:22; Aktualizacja: 22.02.2017, 09:31
W komunikacie podkreślono, że zmiana stanowiska przez fiskusa całkowicie zaskoczyła podmioty realizujące programy dofinansowane dotacjami.

W komunikacie podkreślono, że zmiana stanowiska przez fiskusa całkowicie zaskoczyła podmioty realizujące programy dofinansowane dotacjami.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów musi jak najszybciej naprawić błędy skarbówki, która jest o krok od pogrzebania niemal setki projektów finansowanych z unijnych pieniędzy – alarmują Pracodawcy Rzeczypospolitej.

Organizacja skierowała w tej sprawie pismo do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Zaapelowała także do Rady Dialogu Społecznego o wydanie uchwały, która miałaby zmobilizować MF do naprawy błędów popełnionych przez urzędników.

Z komunikatu wynika, że chodzi o 82 projekty realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER 2.2). Realizują je zarówno organizacje pracodawców, związkowe, jak i samorządu gospodarczego rzemiosła. Ich celem jest wsparcie małych i średnich przedsiębiorców przez opracowanie planów ich dalszego rozwoju.

Pracodawcy RP tłumaczą, że pieniądze na ten cel pochodzą zarówno ze środków poszczególnych organizacji, jak i z unijnych dotacji. Podatkowy problem dotyczy tych ostatnich. O ile przy wcześniejszych edycjach programu fiskus potwierdzał, że nie podlegają one VAT, o tyle obecnie zmienił zdanie – wynika z komunikatu.

Jest dotacja, jest podatek


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane