statystyki

Pomniejszenie przychodu: Bankiet to także reklama

autor: Patrycja Dudek17.01.2017, 07:22; Aktualizacja: 17.01.2017, 08:44
Podatki

Chodziło o spółkę sprzedającą mało popularny wyrób – metal wykorzystywany w technice lotniczej oraz przy budowie dróg i autostrad. W związku z tym grono jej odbiorców ogranicza się do wąskiej grupy podmiotów, które wykorzystują wyrób w lotnictwie, przemyśle turbin i kosmonautyce.źródło: ShutterStock

Raut dla 130 osób może pomniejszać przychód, pod warunkiem że nie jest głównym elementem konferencji promującej sprzedaż – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodziło o spółkę sprzedającą mało popularny wyrób – metal wykorzystywany w technice lotniczej oraz przy budowie dróg i autostrad. W związku z tym grono jej odbiorców ogranicza się do wąskiej grupy podmiotów, które wykorzystują wyrób w lotnictwie, przemyśle turbin i kosmonautyce.

Chcąc zwiększyć zainteresowanie swoim produktem (a tym samym jego sprzedaż), spółka zorganizowała międzynarodową konferencję dotyczącą metali. Spotkanie trwało trzy dni. Wzięło w nim udział 30 wykładowców i 100 słuchaczy. Jego organizacja pociągnęła za sobą wydatki na: bankiet, catering, materiały konferencyjne i gadżety z logo firmy oraz medialną promocję imprezy.

Spór z fiskusem toczył się o to, czy wszystkie te wydatki mogą zostać ujęte w kosztach podatkowych.

Spółka uważała, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, bo celem spotkania była promocja oferowanego przez nią metalu, a tym samym pozyskanie nowych i utrzymanie dotychczasowych klientów.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane