statystyki

Pomniejszenie przychodu: Bankiet to także reklama

autor: Patrycja Dudek17.01.2017, 07:22; Aktualizacja: 17.01.2017, 08:44
Podatki

Chodziło o spółkę sprzedającą mało popularny wyrób – metal wykorzystywany w technice lotniczej oraz przy budowie dróg i autostrad. W związku z tym grono jej odbiorców ogranicza się do wąskiej grupy podmiotów, które wykorzystują wyrób w lotnictwie, przemyśle turbin i kosmonautyce.źródło: ShutterStock

Raut dla 130 osób może pomniejszać przychód, pod warunkiem że nie jest głównym elementem konferencji promującej sprzedaż – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodziło o spółkę sprzedającą mało popularny wyrób – metal wykorzystywany w technice lotniczej oraz przy budowie dróg i autostrad. W związku z tym grono jej odbiorców ogranicza się do wąskiej grupy podmiotów, które wykorzystują wyrób w lotnictwie, przemyśle turbin i kosmonautyce.

Chcąc zwiększyć zainteresowanie swoim produktem (a tym samym jego sprzedaż), spółka zorganizowała międzynarodową konferencję dotyczącą metali. Spotkanie trwało trzy dni. Wzięło w nim udział 30 wykładowców i 100 słuchaczy. Jego organizacja pociągnęła za sobą wydatki na: bankiet, catering, materiały konferencyjne i gadżety z logo firmy oraz medialną promocję imprezy.

Spór z fiskusem toczył się o to, czy wszystkie te wydatki mogą zostać ujęte w kosztach podatkowych.

Spółka uważała, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, bo celem spotkania była promocja oferowanego przez nią metalu, a tym samym pozyskanie nowych i utrzymanie dotychczasowych klientów.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane