■  TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI VAT. Dzisiaj 26 listopada (termin ustawowy przypada w niedzielę) mija termin składania deklaracji VAT-7, VAT-8, VAT-12.

Więcej www.mf.gov.pl

■  SZKOLENIE DLA PODATNIKÓW W WADOWICACH. Urząd Skarbowy w Wadowicach zaprasza na bezpłatne szkolenie dla podatników prowadzących działalność gospodarczą na temat Amortyzacja podatkowa, które odbędzie się 28 listopada o godz. 12.00 przy ul. Legionów 22.

Więcej www.iskrakow.krak.pl

■  SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCAMI W NOWEJ SOLI. 3 grudnia Urząd Skarbowy w Nowej Soli organizuje spotkanie informacyjno-szkoleniowe z podatnikami rozpoczynającymi działalność gospodarczą. Tematem spotkania będzie wybór formy opodatkowania na 2008 rok oraz ewidencja dla celów podatkowych. Spotkanie trwa od godz. 10.00-14.00.

Więcej www.us.nowasol.pl

■  ŚWIATOWY TYDZIEŃ KSIĘGOWOŚCI. Od 2 do 8 grudnia odbędzie się Światowy Tydzień Księgowości, który upamiętni 30 rocznicę powstania Międzynarodowej Federacji Księgowych. Federacja uzna wkład ponad 2,5 mln zawodowych księgowych na rzecz ochrony interesu publicznego oraz wspierania wzrostu i rozwoju gospodarczego na świecie. Plan uroczystości dostępny jest na stronie Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

Więcej www.kibr.org.pl

■  SZWAJCARIA BRONI SWOICH ULG. Niepowodzeniem zakończyła się kolejna runda rozmów w sprawie udogodnień podatkowych obowiązujących w Szwajcarii. Przedstawiciele Szwajcarii i Unii Europejskiej nie osiągnęli porozumienia w sprawie dalszego obowiązywania ulg podatkowych, które przez UE uznawane są za szkodliwą konkurencją podatkową. Kolejne spotkanie w tej sprawie zostało wyznaczone na początek 2008 roku.

Więcej www.taxnews.pl

■  HISZPANIA ROZSZERZA SIEĆ UMÓW. Hiszpania ma obecnie podpisanych 68 dwustronnych umów podatkowych, których postanowienia weszły w życie. Władze Hiszpanii rozszerzają jednak systematycznie sieć tych porozumień. Obecnie trwają prace nad kolejnymi 15 umowami, z których część została już podpisana, inne nie wyszły jeszcze poza fazę negocjacji.

Więcej www.taxnews.pl