Czy będą jeszcze dni otwarte w urzędach

Co roku w urzędach skarbowych są organizowane dni otwarte w sobotę. Czy w tym roku podatnicy również mogą liczyć na taki dzień?

Tak

Dzień otwarty w urzędach skarbowych w całej Polsce jest zaplanowany na 25 kwietnia w godzinach 9.00-13.00. To już drugi taki dzień w tym roku. Pierwszy odbył się 28 marca. Administracja podatkowa chce w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom podatników i oferuje swoją pomoc w rozwiązywaniu problemów podatkowych. W czasie dni otwartych można sprawdzić, w jaki sposób rozliczyć się z urzędem skarbowym, dowiedzieć się więcej na temat rozliczenia PIT za 2008 rok oraz złożyć swoje zeznanie podatkowe. Dni otwarte to także okazja do zapoznania się ze specyfiką pracy urzędu.

W ramach dnia otwartego urzędnicy przygotowują dodatkowe punkty informacyjne i bezpośredniej obsługi podatnika, uruchomione będą konsultacje telefoniczne, a także stanowiska wprowadzania zeznań, tak aby bezpośrednio po złożeniu, w obecności podatnika, zeznanie można było wprowadzić do systemu informatycznego. Wiele urzędów przygotowało również broszury informacyjne, prezentacje multimedialne i szkolenia dla podatników. W wielu urzędach są także organizowane atrakcje i konkursy dla dzieci.

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na pytania:

Czy są uproszczenia przy zaświadczeniach

Czy w internecieinformacje podatkowe

Czy ważne są interpretacje podatkowe

Czy każdy może zadzwonić do KIP

Czy można składać PIT przez internet

Czy urzędnicy pomagają tylko w akcji PIT

Czy urzędnicy prowadzą akcje edukacyjne

Czy przy akcji PIT urzędy są bardziej aktywne

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Gazety Prawnej.