Adres zamieszkania decyduje o uldze na internet

autor: Przemysław Molik29.01.2009, 03:00

Wydatki na internet można odliczyć od dochodu tylko wtedy, jeśli faktury od dostawcy internetu wystawione były na adres zamieszkania podatnika.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Mag(2009-02-26 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Mieszkamy z mężem razem, ja jestem zameldowana w naszym mieszkaniu, mąż u rodziców w domu. Faktury za internet są na niego, wystawiane na adres zameldowania męża, ale za internet u nas(tylko tego nie ma na fakturze). Czy US potraktuje adres z faktury za adres zamieszkania (choć one się różnią), czy jest to w stanie sprawdzić, czy zgłosić NIP-3, że mąż mieszka gdzie indziej?

    Odpowiedz
  • eM(2009-01-29 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    Co do ulgi to nie ma problemu. Jeżeli wskażemy miejsce zamieszkania na zgłoszeniu aktualizacyjnym, to organ podatkowy koszty internetu odliczy od dochodu. Jak słusznie jednak zauważył U2, problem w tym, że fiskus może się zainteresować, na jakiej podstawie ktoś zamieszkuje we wskazanym miejscu. A zgodnie z przepisami brak umowy najmu, w sytuacji gdy właściciel mieszkania i osoba w nim mieszkająca nie należą do I grupy podatkowej, i tak zobowiązuje do zapłaty podatku!!!

    Odpowiedz
  • bono(2009-01-29 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    a czy na pit-36L mozna skorzystac z ulgi na Internet?

    Odpowiedz
  • darkuj(2009-01-29 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli podał do US ze tam zamieszkuje to odliczy, ale jesli nie to nie udowodni ze tam mieszka skoro nie ma umowy najmu

    Odpowiedz
  • george(2009-02-04 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Przecierz do Urzędu Skarbowego powinno się zgłosić w miejscu zamieszkania, a nie w miejscu zameldowania, wystarczy w Urzędzie odpowiednim dla miejsca zamieszkania zgłosić się by móc odliczyć ulgę za internet. Właściwym US powinien być urząd w miejscu zamieszkania, a zameldowanie US nie interesuje.

    Odpowiedz
  • NM(2009-01-29 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2: warunkiem ulgi nie jest posiadanie tytułu do lokalu.

    Odpowiedz
  • U2(2009-01-29 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Autor nie odpowiedział na pytanie - co w przypadku gdy najemca lokalu, na adres którego wystawiane były faktury za internet, nie posiada umowy najmu, choć zamieszkuje (przebywa z zamiarem stałego pobytu) pod wskazanym w fakturze adresem ? Czy organ podatkowy może zażądać od podatnika umowy najmu ?

    Odpowiedz
  • Anet(2010-02-25 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy dwa mieszkania. W pierwszym mieszkaliśmy do lutego i mamy za te 2 miesiące faktury za korzystanie z internetu na adres tego mieszkania. W marcu przeprowadziliśmy się do 2-go mieszkania i na ten adres mamy również faktury, ale mąż jest zameldowany na mieszkaniu pierwszym. Czy możemy odliczyć wszystkie faktury?

    Odpowiedz