PiS chce golić grube misie. Wpływy do budżetu i tak będą małe

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki29.06.2015, 07:50; Aktualizacja: 29.06.2015, 10:00
Kto skorzystałby, a kto by stracił na wprowadzeniu trzeciej stawki PIT i podwyżce kwoty wolnej

Kto skorzystałby, a kto by stracił na wprowadzeniu trzeciej stawki PIT i podwyżce kwoty wolnejźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jeśli powstanie rząd Beaty Szydło, ci, których roczne dochody przekraczają 300 tys. zł, będą oddawać państwu 39 proc. PIT. – To rozwiązanie jest w grze oprócz innych, które mają pomóc w sfinansowaniu naszych zapowiedzi programowych – mówi Paweł Szałamacha, poseł PiS. Z wyliczeń DGP wynika, że wyższa danina objęłaby nieco ponad 16 tys. podatników. PiS zakłada, że powinna przynieść nawet 2 mld zł rocznie. W ocenie analityków Raiffeisen Polbanku może to być zaledwie 0,2 mld zł. Jak wskazują dane Ministerstwa Finansów, w 2013 r. od podatników z dochodem powyżej 300 tys. zł pobrano łącznie 2,8 mld zł, ale ta kwota uwzględnia wpływy od przedsiębiorców, którzy mają prawo rozliczać się według liniowej 19-proc. stawki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • lenie do roboty bo z nieba nie spada(2016-10-07 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    HAHAHAHAH Dobre.Po co mam zapitalać ,nie dosypiać ,nie mieszkać w domu .Jak mogę nic nie robić i spać do góry.....ami i za free dostać? czyli zwykłe Janosikowe mnie się musi mózg zlasować żeby zarobić a ktoś siedzi w domu i ja mam na niego płacić? Chory kraj ja swoje firmy już przeniosłem za granicę i mogą mnie pocałować,po prostu nie godzę się na płacenie na nierobów i na 500 + .Wolę zapłacić podatek za granicą a tu niech PIS dalej rozdaje tylko że nie z moich ciężko zarobionych pieniędzy.

    Odpowiedz
  • romekatomek(2015-06-30 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    ..aaaaaaa

    jak to możliwe???
    TW Beata likwidowała trzeci próg, a teraz chcą go przywrócić??

    cóż się stało??

    Odpowiedz
  • 1kylo(2015-06-30 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ceny w górę, podatki w górę i dalej zostanie mi zadłużanie się w zagranicznych bankach żeby móc kupić dom. PiS chce zrobić dobrze Polakom czy zagranicznym bankom? Zarabiam z żoną 12 tys netto miesięcznie i stać mnie na mieszkanie 40m2 w Warszawie bo jesteśmy z bidnych rodzin. Po co szukać pracy żeby dobić do tych 17000zł jak mnie zaraz PiS okradnie?

    Odpowiedz
  • orim(2015-06-30 06:48) Zgłoś naruszenie 00

    Do cyb. Jeżeli populizmem nazywamy wyrównywanie największych w Europie rozpiętości w dochodach, podwyższanie najniższej kwoty wolnej od podatku to może trochę populizmu nie zaszkodzi.

    Odpowiedz
  • orim(2015-06-30 06:42) Zgłoś naruszenie 00

    I wszystko jasne czyje interesy reprezentuje gazeta. Na pewno tych którzy zarabiają powyżej 300000zł. Wszyscy ci eksperci w artykule zarabiają powyżej. Chyba gazeta nie reprezentuje :"złodziei lub idiotów " którzy zarabiają poniżej 6tysięcy miesięcznie. Dzięki takiej słusznej linii Rzepa i DGP nie narzekają na brak ogłoszeń publicznych i pochodzących ze spółek skarbu Państwa i ich udział w rynku ogłoszeń zależnych od rządu ma jak Wyborcza.

    Odpowiedz
  • wynalazca(2015-06-30 02:24) Zgłoś naruszenie 00

    Hehehe,co te skur****ny chcą biedotę jeszcze większą w Polsce zrobić,za Kulczyka się wziąć,za firmy oblazłe budżet, za imigrantów z Izraela, za firmy niemieckie i francuskie rabujące ten kraj,mówiłem że PiS to gnoje antypolskie takie samo jak PO,śmierdzi na wylot V kolumną,Rodacy, oni chcą utrzymać status quo,to są zmiany pod publikę i kosmetyka kolonii,pozostaje nam się modlić żeby Władymir Władymirowicz Putin pieprznął Iskanderem w Sejm na Wiejskiej

    Odpowiedz
  • cyb(2015-06-30 00:05) Zgłoś naruszenie 00

    W ten sposób PiS udowadnia, że nie ma żadnych pomysłów na naprawę gospodarki poza populizmem. Zabierzemy bogatym, rozdamy biednym… Raz już rządzili i oddali władzę aby nie stracić 65 mln. Nigdy więcej PiSu i PO, trzeba pogonić tą bandę, która rządzi już 26 lat i stworzyła niezgodną z konstytucją ordynację wyborczą aby nie można było oderwać ich od koryta.

    Odpowiedz
  • piotrciech(2015-06-29 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Skończy się lewizna dotychczas nietykalnych.Miotły pójdą w ruch,śmieci na wysypisko.Uczciwi nie mają się czego bać,cwaniaczki niech się boją.

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-06-29 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy ogoleni zostaną tzw. TWÓRCY, m.in. dziennikarze, płacący PIT tylko od połowy przychodów ?

    Odpowiedz
  • biedaażpiszczy(2015-06-29 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    golić golić, najlepiej tych misiów z rodowodem PeeReLowskim .. hihihi

    Odpowiedz
  • karo(2015-06-29 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak uszczelnić system podatkowy ? Mam pierwszą osobę do kontroli - dr Jan K., znany rezydent Luksemburga

    Odpowiedz
  • BoloiLolo(2015-06-29 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga cenna w artykule to że:::: gospodarstwa wielkoobszarowe płacą jałmużnę na ZUZ lub KRUS a ja jako pracownik elektrowni wszystkich potrąceń co miesiąc miałem ok.1000.00zł i gdzie tu sprawiedliwość Ci wielkoobszarowcy zatrudniają parobków i wraca trzeci świat jak przed drugą wojną światową a ile robi na czarno bez żadnego ubezpieczenia społecznego..Dlaczego te rzeczy nie dzieją się w NIEMCZECH tam nawet od rowera płaci się podatek i nawet w najtrudniejszym okresie PKB mieli dodatni...Jestem osobą bezpartyjną daleką od spekulacji partyjnych o przez 42 lata pracy nie zapałiłem żadnego papierosa---pilnowałem pracy oraz zasad...!!

    Odpowiedz
  • Nie rozumiem...(2015-06-29 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem w wypowiedzi Prof. Gronickiego 'politycznej niecheci' do podatku katastralnego.

    Czyzby ona wynikala z braku uporzadkowanej ewidencji nieruchomosci w Polsce, czy moze z prywatnej postawy polityka X czy Y,
    a moze strachu politykow przed spoleczenstwem, bo do tej pory prawie wszyscy wypowiadajacy sie na temat podatku katastralnego, w tym rowniez politycy, straszyli Polakow wysokimi plaskim podatkiem katastralnym.

    Odpowiedz
  • System....(2015-06-29 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    System podatkowy PIT powinien zostac opracowany na nowo. Stare rozwiazania sie zuzyly i nie sluza dobrze ani sferze spolecznej, ani gospodarczej.
    Roznego typu ulgi tez powinny ulec 'przewietrzeniu',
    np. ulga tworcza nie powinna obejmowac wynagrodzenia za etat.

    Odpowiedz
  • do cwaniaczka 20(2015-06-29 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Uważasz, że każdemu NALEŻY się po RÓWNO wszystkiego ? A może tak leni opodatkować dodatkowo i zabrać im wszelkie zasiłki i pomoc społeczną ? LENISTWO nie moze być receptą na zycie...

    Odpowiedz
  • 'Czas na podniesienie wszystkich lodzi'(2015-06-29 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce powinien obowiazywac wieloprogowy /4-5 progow/ progresywny podatek PIT
    w zakresie od 0% do 50%.
    Rowniez powinien zostac wprowadzony progresywny wieloprogowy /4-5 progow/ podatek katastralny
    od 0,01% do 1,0%.

    Progresywnosc obydwu wymienionych podatkow bedzie m.in. sluzyc rowniez obnizeniom nierownosci dochodowym i majatkowym.

    Odpowiedz
  • Lodzie emeryckie...(2015-06-29 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Lodzie emeryckie ciagle maja odplyw i wciaz czekaja na przyplyw, czyli na waloryzacje wedlug 100% wskaznika wzrostu przecietnego krajowego wynagrodzenia, ktory obowiazuje w wiekszosci krajow OECD.

    Odpowiedz
  • podatnik(2015-06-29 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobry pomysł z podatkami od supermarketów.!!! Tylko tak trzymać!!!

    Odpowiedz
  • dudofon(2015-06-29 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    I jak zwykle góra zaczyna rodzić mysz. Trzeba przyznać, ze doradców PIS ma świetnych - ale tych od propagandy.
    Strach się bać, jak na poważnie zaczną te swoje "reformy" wprowadzać.

    Do 8. OLO.
    Jak ja Ci chłopie zazdroszczę takiego prostego, nieskażonego wiedzą i wyobraźnią spojrzenia na ekonomię i finanse państwa. Jakie to cholera wszystko łatwe, no, no...

    Odpowiedz
  • marian(2015-06-29 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    mało efektywne,nie skuteczne-czyli niech zostanie jak jest??

    Odpowiedz