statystyki

O sposobie ujęcia odsetek decyduje moment otrzymania informacji i ich wartość

autor: Katarzyna Trzpioła09.02.2015, 10:34

Spółka na mocy decyzji administracyjnej musi zapłacić odsetki od należności za wieczyste użytkowanie gruntu za lata 2009–2013 w znacznej kwocie. Czy odsetki te mogą być kosztem 2014 czy 2015 r.? Czy może powinniśmy je jeszcze inaczej zaksięgować?

Reklama


Odsetki dotyczące lat poprzednich nie mogą powodować zmiany sprawozdań finansowych za te lata. Skoro sprawozdania za lata 2009–2013 zostały sporządzone i zatwierdzone, to w świetle art. 54 ust. 3 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości nie mogą być już zmieniane. Odsetki należy zatem ująć jako koszty w 2014 lub 2015 r. Decydować o tym będzie moment powzięcia informacji o konieczności ich zapłaty i ich wartość.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane

Reklama