statystyki

W jaki sposób urzędnicy fiskusa mogą sprawdzać podatników

autor: Łukasz Zalewski17.01.2014, 06:54; Aktualizacja: 17.01.2014, 08:23
Kontrola

Kontrolaźródło: ShutterStock

Kontrola, postępowanie kontrolne i postępowanie podatkowe to trzy różne tryby regulowane różnymi ustawami. Trzeba je rozróżniać, aby wiedzieć, jak postępować w każdym z tych przypadków.

Zostaliśmy uprzedzeni, że w firmie będzie kontrola. Pracownicy urzędu skarbowego mają sprawdzać, czy prawidłowo rozliczaliśmy VAT. Czy to oznacza, że nieuchronnie czeka nas postępowanie podatkowe zakończone decyzją wymiarową?


Pozostało jeszcze 95% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • przedsiębiorczy heniek(2014-01-17 12:10) Zgłoś naruszenie 00

  Po co płacić za artykuł, skoro każdy nawet średnio rozgarnięty wie, że po kontroli można złożyć korektę uwzględniającą ustalenia kontroli. Wtedy nie ma postępowania podatkowego. Z kolei jeśli nie zgadzamy się z wynikiem kontroli możemy wnieść zastrzeżenia. Jeśli organ ich nie uwzględni wtedy warto aby postępowanie się odbyło. Wtedy można się odwołać do izby skarbowej, a następnie skarżyć decyzję organu do sądu.

  Odpowiedz
 • Ciekawy(2014-01-23 08:07) Zgłoś naruszenie 00

  Co Mu zrobicie jak Go chwycicie . Jest rozwiedziony i ma odrębność majątkową czyli nie ma na siebie nic! Prowadzi firmę ale fsikusem się nie przejmuje bo Mu moga skoczyć jak twierdzi. Każdy grosz chowa lub wydaje aby nic nie mial oficjalnie .Wszytko najmuje - więc co Mu zrobicie?

  Odpowiedz
 • xenormorph(2014-01-24 18:59) Zgłoś naruszenie 00

  @2 Takich to tylko do pierdla albo niech ulice zamiatają w czynie społecznym. Lub do kamieniołomów. Nie rozumiem poparcia społecznego dla takich kombinatorów

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane