Przepisy o akcyzie na olej opałowy prowadzą dystrybutorów do bankructwa

27.09.2013, 09:17; Aktualizacja: 27.09.2013, 09:23
Pieniądze

Pieniądzeźródło: ShutterStock

Branża paliwowa chce zniesienia odpowiedzialności sprzedawców za błędy nabywców w handlu olejem opałowym. Obecna ustawa o podatku akcyzowym przewiduje kary dla dystrybutorów oleju opałowego, jeżeli nabywca zmieni przeznaczenie produktu i użyje go w innych celach niż opałowe.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Newseria.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Filippe(2016-02-11 09:16) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety niemal wszystko jest dziś opodatkowane, a wprowadzają coraz to nowe podatki. Ja mam od kilku lat zbiornik z Eurodorexu na olej opałowy i jestem zadowolony. Koszty nie są aż tak wysokie, jak mi się początkowo wydawało, a dostawy przyjeżdżają regularnie, więc w domu zimno nie jest.

  Odpowiedz
 • gosc123(2015-06-29 09:38) Zgłoś naruszenie 00

  Dobry artykuł, sam zamawiam olej opałowy i widzę jak się zmieniają ceny. Zamawiam w http://www.lomax.com.pl/ ze względu właśnie na najniższe ceny.

  Odpowiedz
 • zibi(2014-09-26 13:06) Zgłoś naruszenie 00

  W żadnym państwie nie ma takiego bagna jak w Polsce, Sprzedaż oleju opałowego powinna odbywać się przy pełnej akcyzie a kupujący powinien żądać zwrotu częściowej akcyzy od urzędu celnego lub skarbowego. Obowiązek i czarną robotę przerzucono na przedsiębiorcę bo za każde małe błędy może państwo " zarobić" krocie i nie trzeba zatrudniać i płacić dodatkowym urzędasom. To , że firmy padają to nikogo to nie interesuję.

  Odpowiedz
 • podatnik(2014-02-23 11:41) Zgłoś naruszenie 00

  pieprzyc polityków

  Odpowiedz
 • ustający w wierze(2013-12-12 18:07) Zgłoś naruszenie 00

  Proboszcz pewnej parafii diecezji zamojsko- lubaczowskiej ogrzewa kościól i plebanię olejem opałowym, który sponsorują wierni. .Jednakże w przypływie zachłanności, umawia się z dostawcą paliwa i na" lewo" wieczorową porą odbiera paliwo do kanistrów plastikowych, po które zjeżdzaja się po tym "tankowaniu" zaufane osoby. Chodzi o to, że te paliwo w kanistrach stanowi obrót nielegalny, ale zalegalizowany fakturą proboszcza. Ile jest takich operacji paliwowych w Polsce? Kto się pokusi na ściganie takich spraw?

  Odpowiedz
 • przedsiebiorca(2013-09-27 12:56) Zgłoś naruszenie 00

  to co robi Tusk Kapica Roztowski z przedsiebiorcami sprzedajacych olej opalowy powinien zajac sie tymi osobami prokurator do 2009 r nie bylo przepisu ktory mowil o odpowiedzialnosci sprzedawcow za oswiadczenia prawo w Polsce nie istnieje jest bezprawie sady powinny bronic prawa a nie budzetu a urzednicy ktorzy wykrzywili prawo powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci karnej no ale juz nie dlugo Tusk sobie porzadzi cala nadzieja w opozycji ze przegonia tych zlodziejaszkow a moze narod sie obudzi

  Odpowiedz
 • akc(2013-09-27 09:50) Zgłoś naruszenie 00

  są dwa wyjścia, 1. ze stratą dla nabywców - jedna stawka dla oleju
  drugie: wprowadzenia norm zużycia dla takiego nabywcy. żeby mógł nabyc po preferencyjnej stawce musi posiadać ustalone normy zuzycia przez NUC.
  Im wiecej ulg tym więcej kombinacji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane