Jak prawidłowo rozliczyć delegacje służbowe

10.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 10.06.2008, 11:48

Odbywając podróż służbową, podatnikowi przysługują diety. Dotyczy to zarówno podróży służbowych krajowych, jak i zagranicznych. Właściwe udokumentowanie wydatków na takie podróże pozwala uwzględnić je w kosztach uzyskania przychodów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Marta(2015-06-11 12:27) Zgłoś naruszenie 00

  Od jakiegoś czasu korzystamy z systemu Luminum w zakresie planowania i rozliczania delegacji służbowych. Program ten daje możliwość wprowadzanie i rozliczanie delegacji przez wszystkich pracowników firmy przez przeglądarkę internetową.

  System ten wybraliśmy ponieważ ma bardzo ciekawe rozwiązania. Tworząc nową delegację można ją podzielić na dowolną ilość etapów krajowych oraz zagranicznych. System automatycznie nalicza diety, kilometrówki, stawki ryczałtu zgodnie z obowiązującymi stawkami.

  Miłym zaskoczeniem jest też opcja, dzięki której program obsługuje kody kreskowe. Pracownicy drukują kody z systemu i naklejają je na dokumenty rozliczenia a dział księgowości automatycznie wyszukuje w systemie i akceptuje rozliczenia przy użyciu skanera kodów kreskowych.

  System Rozliczenia delegacji umożliwia też ewidencjonowanie wszystkich innych faktur i kosztów związanych z podróżą służbową. Korzystamy też z dokumentu Wydatków lokalnych (np.: związanych z kosztami i podróżami w miejscu zatrudnienia pracownika).

  Plusem tego programu jest też to, że w systemie przy rozliczeniach walutowych istnieje możliwość indywidualnego wprowadzenia kursu walut (np.: na podstawie rachunku z kantoru, rozliczenia karty płatniczej) lub na podstawie notowań NBP z określonego dnia.


  Ciekawym rozwiązaniem jest tez to, że rozliczenie delegacji może być zadekretowane automatycznie i przesłane do odpowiedniego programu księgowego.

  Odpowiedz
 • orlinek@op.pl(2008-11-12 11:08) Zgłoś naruszenie 00

  Moja firma ma oddziały na terenie województwa lubuskiego. Moim miejscem pracy jest Kalsk, a zadania wykonuję na podstawie polecenia wyjazdu służbowego. Czy wyjeżdżając w tzw. teren mam prawo do diety?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane