Rząd myśli o podatku od bitcoina

autor: Bartek Godusławski13.02.2018, 07:46; Aktualizacja: 13.02.2018, 07:49
Premier Morawiecki zapowiedział, że handel kryptowalutami w Polsce zostanie zakazany lub uregulowany

Premier Morawiecki zapowiedział, że handel kryptowalutami w Polsce zostanie zakazany lub uregulowanyźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Czarny

Rosnące zainteresowanie kryptowalutami doprowadziło do powstania specjalnego zespołu w resorcie finansów, który analizuje regulacje dla tego rynku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • uciekamnaksiezyc(2018-02-13 23:26) Zgłoś naruszenie 110

    ludzie zarabiają pieniążki i się bogacą!? TAK NIE MOŻNE BYĆ! Tu jest Polska, tutaj każdy poza korytem musi być równo biedny!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • spaq(2018-02-13 12:38) Zgłoś naruszenie 70

    Albo podatek będzie niższy niż obecny (wchodzi dochodowy 18% - za co? tutaj państwo nie zrobiło absolutnie nic), albo okaże się że okoliczne kraje będą miały większe wypłaty. Polecałbym jeszcze poza popukaniem się w głowę uregulować i opodatkować wymiany skórek w Counter-Strike.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tojepolskatusiepije(2018-02-17 23:23) Zgłoś naruszenie 60

    Bić polaka w czapę! Niech nie wychyla głowę ponad trawę. Bieda i nędza musi być.

    Odpowiedz
  • Alf(2018-03-05 18:04) Zgłoś naruszenie 30

    "ma się zająć niebezpiecznymi instrumentami, czyli piramidami finansowymi" Piramida finansowa to nie jest instrument finansowy tylko zwykłe oszustwo, oparte na schemacie Ponziego. Instrumenty finansowe bywają niebezpieczne, zwłaszcza gdy ktoś nie rozumie w co inwestuje, ale nie czyni ich to piramidami finansowymi, bo ich konstrukcja jest inna. Mieszanie tych pojęć to efekt nierozumienia o czym się pisze.

    Odpowiedz
  • LOL(2018-04-03 22:03) Zgłoś naruszenie 30

    To będą handlować za granicą. Po co komu do tego jakaś tam Polska?

    Odpowiedz
  • h8d7(2018-03-29 19:53) Zgłoś naruszenie 30

    myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest zlikwidowanie poodatku dochodowego i cieszenie się że bitcoinowi milionerzy płacą VAT, po co utrudniać napływ kapitału do Polski, tu nie chodzi o to aby to było opodatkowane, tylko o to aby kapitał wpływał do Polski szerokim strumieniem zamiast jałmużny od unieuropejskij.

    Odpowiedz
  • Radzik(2018-02-14 18:37) Zgłoś naruszenie 20

    Lepiej to niech oni sami zaczną kochać bitcoiny , a za wykopane stawiaj osrodki dla sportowców zimowych igrzysk olimpijskich bo wstyd .....

    Odpowiedz
  • ireksw(2018-04-08 16:20) Zgłoś naruszenie 20

    gdy za 5000 PLN kupię sobie wódki i wypiję to OK - URZĄD SKARBOWY NIE BĘDZIE MNIE ŚCIGAŁ !!! lecz jeśli za te 5000 PLN kupię kryptowalutę I Z WYPŁACONYCH ZYSKÓW ZAPŁACĘ POdatek to sprawa jest do wyjaśnienia i DOMIAR OD WZBOGACENIA ??? NIE KUPUJCIE KRYPTO = KUPCIE SOBIE WÓDKIE po wódce też będziecie bogaci przez parę godzin a rano łeb boli i do roboty !

    Odpowiedz