Turnusy rehabilitacyjne zostaną zwolnione z VAT. Do końca lutego minister finansów wyda rozporządzenie w tej sprawie - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa administracji podatkowej Wiesława Dróżdż.

Turnusy rehabilitacyjne zostały opodatkowane VAT w wyniku zmian dotyczących klasyfikacji statystycznych, które weszły w życie 1 stycznia 2011 r.

"Rozporządzenie zwalniające z VAT turnusy rehabilitacyjne będzie działać od 1 stycznia 2011 r. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy naliczyli od nich podatek, będą mogli go odzyskać w drodze korekty deklaracji. Różnicę będą mogli zwrócić swoim klientom" - powiedziała.

Wyjaśniła, że intencją Ministerstwa Finansów nigdy nie było obłożenie podatkiem od towarów i usług turnusów rehabilitacyjnych. "Informacje, że zmiana doprowadziła do ich opodatkowania zaczęły trafiać do resortu po 1 stycznia od organizujących je przedsiębiorców i ich klientów. Podczas prac nad projektem nie zgłaszano nam takich sygnałów - ani w trakcie konsultacji międzyresortowych, ani podczas konsultacji społecznych" - podkreśliła Dróżdż.