statystyki

Jak opodatkować dochód z odsprzedaży jednostek uczestnictwa w funduszach kapitałowych

autor: Tomasz Krywan16.02.2015, 07:53; Aktualizacja: 16.02.2015, 08:56
Osoba fizyczna chce rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Jak będą opodatkowane dochody osiągane z tego tytułu?

Osoba fizyczna chce rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Jak będą opodatkowane dochody osiągane z tego tytułu?źródło: ShutterStock

Osoba fizyczna chce rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług finansowych. W jej ramach zamierza m.in. kupować jednostki uczestnictwa w funduszach kapitałowych. Jak będą opodatkowane dochody osiągane z tego tytułu?

Osoby fizyczne mogą osiągać przychody z różnych źródeł. Jednym z nich jest pozarolnicza działalność gospodarcza (art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych; dalej: ustawa o PIT). Jak jednocześnie stanowi art. 5a pkt 6 ustawy o PIT, pozarolniczą działalnością gospodarczą w rozumieniu ustawy o PIT jest działalność zarobkowa prowadzona we własnym imieniu, bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–9 ustawy o PIT.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane