statystyki

Krajowa Informacja Podatkowa: Minister wyda interpretacje w dwa miesiące

autor: Łukasz Zalewski02.01.2015, 07:53; Aktualizacja: 02.01.2015, 07:55
Jacek Kapica

Jacek Kapicaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Skrócenie terminu wydawania interpretacji indywidualnych z 3 do 2 miesięcy to jedna z głównych założeń koncepcji rozwoju Krajowej Informacji Podatkowej, którą zatwierdził wiceminister finansów Jacek Kapica.

Skrócenie terminu na wydanie interpretacji ma być możliwe po wzmocnieniu struktur Krajowej Informacji Podatkowej (KIP). Do obecnych pracowników ma dołączyć 175 nowych, o czym informował Jacek Kapica, wiceminister finansów, we wtorkowym wydaniu DGP.

Drugim celem jest stworzenie z Krajowej Informacji Podatkowej (KIP) ogólnokrajowego punktu informacji podatkowej. 1 stycznia br. ruszyło nowe, szóste już Biuro KIP w Będzinie.

Z usług KIP mają korzystać zarówno podatnicy, jak i pracownicy administracji. KIP jako centrum informacji ma przekazywać kompletne i jednolite informacje na temat podatków. Podatnik, który zadzwoni na infolinię KIP, ma dostać taką samą informację, jak ten, który wystąpi o wydanie interpretacji indywidualnej. Jednolitą wykładnię przepisów mają również prezentować wszystkie jednostki administracji podatkowej. Dzięki temu podatnicy będą mieli pewność co do stosowania przepisów podatkowych.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • dziadek(2015-01-03 09:11) Zgłoś naruszenie 00

  Czegoś nie poujmuję. Po co interpretacje skoro prawo podatkowe jest stałe, przyjazne, zrozumiałe dla prowadzącego działalność? A jeżeli jest inaczej to czemu tworzone jest prawo, którego sami jego autorzy nie rozumieją?!! Bo skoro autor nie wie co chciał przekazać to czego mieć pretensje do odbiorcy spektaklu!!!
  To wszystko przypomina bełkot jaki czasem w wywiadach dają tzw artyści -> na pytanie o co chodzi w tym utworze? pada odpowiedź: no wiesz. No właśnie nie wiem to mi wytłumacz, wytłumacz ministrze to takiemu idiocie jak ja tak abym ja to rozumiał , rozumiał już przed , a nie po. Wytłumacz ministrze wszak to podatnik ciebie utrzymuje , a nie odwrotnie. Wszak minister to z klasyki znaczy sługa.

  Odpowiedz
 • Bert(2015-01-02 12:54) Zgłoś naruszenie 00

  Jakie są skutki takich przyspieszeń - skoro sprawy nie można załatwić wnikliwie, to dla asekuracji załatwia się ją odmownie !

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-01-02 22:21) Zgłoś naruszenie 00

  Dajcie ministrowi dwa lata .
  Nie pali się .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane