statystyki

Trawnik jest kosztem firmy

autor: Łukasz Zalewski30.10.2014, 08:01; Aktualizacja: 30.10.2014, 08:41
Podatki

Interpretacja dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 17 września 2014 r., nr IPTPB3/423-193/14-6/GGźródło: ShutterStock

Koszty zagospodarowania terenów zielonych wokół budynku firmowego można odliczać wprost od przychodów, w dacie ich poniesienia – potwierdził dyrektor łódzkiej izby.

Sprawa dotyczyła spółki produkcyjnej, która budując nowy budynek administracyjny, musiała ponieść wydatki (przekraczające 3,5 tys. zł) na oczyszczenie terenów z gruzów, demontaż płyt drogowych, system nawadniający, założenie trawników, zasadzenie roślin i krzewów. Po zakończeniu prac spółka nie zamierzała jednak wliczać tych wydatków do wartości początkowej budynku. Chciała je odliczyć od razu, w dacie ich poniesienia.

Argumentowała, że nie są to wydatki na reprezentację, bo nie ponosi ich po to, by kreować wizerunek firmy poprzez okazałość i wystawność. Musi po prostu, jako właściciel posesji, dbać o swój teren, w tym także o jego estetykę. Dodatkowo zachęci to klientów do odwiedzenia firmy i dokonania zakupów.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane