statystyki

VAT: ze zwolnieniem nie trzeba czekać na początek roku

autor: Patrycja Dudek25.09.2014, 07:20; Aktualizacja: 25.09.2014, 09:33
Kalendarz

Czy można rozpocząć korzystanie ze zwolnienia w trakcie roku podatkowego?źródło: ShutterStock

Podatnik, który najpierw zrezygnował ze zwolnienia z VAT, a następnie po kilku latach postanowił z niego skorzystać, może to zrobić z początkiem dowolnego miesiąca – potwierdził NSA.

Sprawa dotyczyła kobiety, która zakładając działalność gospodarczą, została czynnym podatnikiem VAT (postanowiła nie korzystać ze zwolnienia z podatku). Po kilku latach zmieniła zdanie – uznała, że nie chce rozliczać tej daniny. I że spełnia wszystkie ustawowe warunki zastosowania preferencji (w tym jej sprzedaż netto nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym 150 tys. zł). Spełniony był też wymóg z art. 113 ust. 11 ustawy, zgodnie z którym kto zrezygnował ze zwolnienia, może z niego ponownie skorzystać, jeśli od końca roku, w którym doszło do rezygnacji, minął przynajmniej rok.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane