statystyki

Przedsiębiorca może równocześnie korzystać z dwóch preferencji

autor: Przemysław Molik12.05.2014, 07:45; Aktualizacja: 12.05.2014, 08:29
podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Funkcjonowanie w podatkowej grupie kapitałowej nie wyklucza możliwości korzystania ze zwolnienia przewidzianego dla firm działających w specjalnej strefie ekonomicznej – wynika z orzeczenia NSA.

Sprawa dotyczyła przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją artykułów spożywczych. W związku z planowaną reorganizacją i wydzieleniem nowych podmiotów firma zamierza stworzyć podatkową grupę kapitałową. To oznaczałoby, że spółki tworzące PGK rozliczałyby się wspólnie. Niezależnie od tego przedsiębiorstwo zamierzało wystąpić o zezwolenie na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej. W związku z tym spytało Izbę Skarbową w Poznaniu, czy utworzenie grupy kapitałowej nie będzie przeszkodą do korzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego w związku z działalnością w strefie, wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • migana(2014-06-04 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    I co z tego, skoro żadna preferencja wielkich zmian nie daje? W UK mam 50 tysięcy kwoty wolnej, 180 tysięcy zwolnione z podatku od dywidendy. I to faktycznie jest istotna różnica, nie mówiąc już o zusie, który jest dwa razy niższy. Działalność w UK dała mi ogromne oszczędności, a oczywiście fizycznie, legalnie, pracuję z Polski.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane