statystyki

Przedsiębiorca może równocześnie korzystać z dwóch preferencji

autor: Przemysław Molik12.05.2014, 07:45; Aktualizacja: 12.05.2014, 08:29
podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Funkcjonowanie w podatkowej grupie kapitałowej nie wyklucza możliwości korzystania ze zwolnienia przewidzianego dla firm działających w specjalnej strefie ekonomicznej – wynika z orzeczenia NSA.

Sprawa dotyczyła przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją artykułów spożywczych. W związku z planowaną reorganizacją i wydzieleniem nowych podmiotów firma zamierza stworzyć podatkową grupę kapitałową. To oznaczałoby, że spółki tworzące PGK rozliczałyby się wspólnie. Niezależnie od tego przedsiębiorstwo zamierzało wystąpić o zezwolenie na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej. W związku z tym spytało Izbę Skarbową w Poznaniu, czy utworzenie grupy kapitałowej nie będzie przeszkodą do korzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego w związku z działalnością w strefie, wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • migana(2014-06-04 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    I co z tego, skoro żadna preferencja wielkich zmian nie daje? W UK mam 50 tysięcy kwoty wolnej, 180 tysięcy zwolnione z podatku od dywidendy. I to faktycznie jest istotna różnica, nie mówiąc już o zusie, który jest dwa razy niższy. Działalność w UK dała mi ogromne oszczędności, a oczywiście fizycznie, legalnie, pracuję z Polski.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane