statystyki

Dowóz do pracy nie zawsze wzbogaca pracownika

autor: Mariusz Szulc12.09.2013, 10:25; Aktualizacja: 12.09.2013, 10:27

Samo zaoferowanie przez pracodawcę bezpłatnego transportu do fabryki nie oznacza, że u pracowników powstaje przychód – uznał Wojewódzki Sąd Administracyny we Wrocławiu.

Spółka planowała otworzyć w jednej ze specjalnych stref ekonomicznych fabrykę, w której docelowo chciała zatrudnić około 1500 osób. Ponieważ przyszli pracownicy mieszkali nawet kilkadziesiąt kilometrów od nowego miejsca pracy, pracodawca postanowił zawrzeć umowy z firmami zewnętrznymi, które zorganizowałyby ich transport do fabryki i z powrotem. Wynagrodzenie za usługę miało być ustalone ryczałtowo i nie zależeć od liczby przewiezionych pracowników.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • emeryt14(2013-09-12 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Przez 30 lat dojeżdżam do pracy własnym samochodem[innej możliwości nie ma] 40 km w jedną stronę i nie mogę nawet odpisać kosztów dojazdu,a tu popaprany sąd wydaje taki wyrok.Gdzie sprawiedliwość w tym popapranym kraju.Dosyć mamy uprzywilejowanych kast , albo jest prawo równe dla wszystkich albo olać taki kraj i takie prawo.Myślę że moje dzieci tak zrobią.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane