Podatek od aut: Odliczenie VAT bez limitu w wysokości 8 tys. zł

autor: Magdalena Majkowska14.06.2013, 07:00; Aktualizacja: 14.06.2013, 07:31
W tym tygodniu Rada Ministrów ponownie zaakceptowała treść wniosku do Komisji Europejskiej.

W tym tygodniu Rada Ministrów ponownie zaakceptowała treść wniosku do Komisji Europejskiej.źródło: ShutterStock

Poprawiony wniosek o derogację (czyli o wyjątek od unijnych reguł) w zakresie odliczania podatku od samochodów nie zawiera już ograniczenia kwotowego. Utrzymany został limit 50 proc. – wyjaśnia MF.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • dziadek(2013-06-14 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Czy prawdą jest że VAT jest ewentualnie miał być podatkiem neutralnym??
    czy można zmieniać celowe znaczenie pojęcia podatek neutralny???
    co z mocy prawa opartego na logice grozi za majstrowanie przy definicjach??
    co może grozić urzędnikom którzy wmawiają swoim chlebodawcom rzeczy dalekie od tego co jest w innych krajach UE???

    Odpowiedz
  • tetete(2013-06-14 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Dziadku, w KAŻDYM kraju członkowskim UE jest ograniczenie w zakresie odliczenia VAT od aut.

    Odpowiedz
  • Ja(2013-06-14 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    tetete a jakie są gdzie limity i jaki procent VAT podlega odliczeniu?

    Odpowiedz
  • kolega dziadka(2013-06-14 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    W poważnym kraju, jakim są Niemcy, nie ma ograniczenia, ponieważ dokładnie realizują definicję podatku VAT

    Odpowiedz
  • guzik(2013-06-15 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    nie wniosek o derogację, a wniosek o dezorganizację

    Odpowiedz
  • utrf3iwe(2013-06-15 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    ale bagno...

    Odpowiedz
  • j.k.(2013-06-16 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    No i przybędzie Lexusów, BMW, itd... z kratką

    Odpowiedz
  • podatnik(2013-06-17 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Im więcej tych lexusów, bmw z kratką, tym mniej obciążeń dla kowalskiego. Przecież w tych samochodach jest akcyza w wysokości ponad 13%, oraz podatek VAT który nie można odliczyć jest wysoki, jak również taki "smok" pali kilkanaście litrów paliwa, w którym ponad 80% to podatki. Nie mówiąc już o podatkach dochodowych płaconych przez firmy sprzedające takie samochody. Dlatego takie naiwne twierdzenie, że przybędzie takich samochodów nie prowadzi do zrozumienia działającej gospodarki. Przecież nic trudnego, jak samemu założyć działalność gospodarczą i taką brykę sobie kupić. Wiem coś o tym, gdyż ponad 30 lat prowadzę działalność gospodarczą i kokosów nie zarabiam, ale da się żyć. Tyko, że pisząc ten komentarz jest godzina 6.01 rano i jestem już godzinę w pracy. Wczoraj była niedziela, pracowałem ok. 3-4 godzin. W pracy zawsze jestem przed pracownikami, a kończę pracę również zawsze ostatni, często po 20.00.

    Odpowiedz