Dofinansowanie kursów tak jak inne świadczenia od pracodawcy jest przychodem zatrudnionych. W niektórych przypadkach zostanie jednak objęte zwolnieniem podatkowym
Dofinansowanie kursów tak jak inne świadczenia od pracodawcy jest przychodem zatrudnionych. W niektórych przypadkach zostanie jednak objęte zwolnieniem podatkowym
Firma kieruje pracowników na kurs języka angielskiego biznesowego, opłacając im połowę kosztów nauki i podręczników. Celem kursu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników. Zajęcia odbywają się poza godzinami pracy. Czy dofinansowanie kursu i podręczników podlega opodatkowaniu, a pracodawca musi potrącać zaliczkę na podatek?
Podatniczka zamierza podjąć z własnej inicjatywy studia podyplomowe niezwiązane z charakterem wykonywanej pracy. Zastanawia się, czy nie wystąpić do pracodawcy o dofinansowanie kosztów kształcenia. Czy w takim wypadku mogłaby liczyć na zwolnienie podatkowe?
Firma współpracuje z kilkoma osobami na podstawie umów zlecenia. Finansuje im koszt udziału w szkoleniach zawodowych wraz z dojazdem i zakwaterowaniem. Czy cała wartość dofinansowania podlega opodatkowaniu?
Spółka rozpoczyna budowę hali sportowej, która będzie stanowiła źródło jej przychodów. Firma wyraziła zgodę na dofinansowanie studiów podyplomowych jednego z pracowników na kierunku zarządzanie organizacjami sportowymi. Zdobyte wykształcenie pracownika będzie wykorzystane po uruchomieniu obiektu. Czy dofinansowanie studiów spółka może zaliczyć do kosztów?
Firma transportowa chce sfinansować zatrudnionym kierowcom szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Czy zawsze usługi szkoleniowe zmierzające do podniesienia kwalifikacji są zwolnione z VAT?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama