Czy po rozwodzie jest podatek od darowizny

W maju uprawomocnił się wyrok rozwodowy małżonków. Podatnik w czerwcu przelał byłej żonie na konto 20 tys. zł na dokończenie remontu mieszkania. Czy żona musi zapłacić podatek od darowizny?

Czy pożyczka od byłej żony jest opodatkowana

Podatniczka pożyczyła byłemu mężowi 10 tys. zł. Umowa została zawarta 1 lipca. Czy pożyczkobiorca musi zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?

Czy mąż zawsze musi podpisać wniosek

Małżonkowie od trzech lat są w separacji. Mąż przebywa za granicą. Żona w ubiegłym roku poniosła wydatki na rozbudową domu. Zamierza złożyć w urzędzie skarbowym wniosek o zwrot części VAT na materiały budowlane. Czy mąż musi podpisać się na wniosku?

Czy jest pełny zwrot VAT za materiały budowlane

Podatniczka jest po rozwodzie. W trakcie małżeństwa w 2007 r. wraz z małżonkiem uzyskała zwrot VAT na materiały budowlane w związku z budową domu. Teraz podatniczka zamierza wnioskować o zwrot wydatków na wykończenie nowego mieszkania. Czy przysługuje jej pełen zwrot?

Czy rozwodnik rozliczy się jak osoba samotna

W lipcu uprawomocni się wyrok rozwodowy podatników. Dziecko będzie zamieszkiwało z matką, której powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej. Czy podatniczka będzie mogła już za 2010 r. rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca dziecko?

Czy separacja uniemożliwia wspólne rozliczenie

Małżonkowie złożyli w sądzie wniosek o separację. Dysproporcje między dochodami małżonków są znaczne, dlatego zawsze korzystne było dla nich składanie wspólnego PIT. Czy orzeczenie separacji uniemożliwia złożenie wspólnego zeznania?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Czy rozwód i separacja wpływa na rozliczenia podatkowe.