statystyki

Zmiany dla usługowego rozlewu piwa

autor: Mariusz Szulc03.11.2020, 07:48; Aktualizacja: 03.11.2020, 07:48
Rozwiązanie tego problemu ma przynieść zmiana polskiego rozporządzenia. Jego projekt zakłada doprecyzowanie, że roczny limit 200 tys. hektolitrów wyprodukowanego piwa nie obejmuje ilości trunku, który został rozlany usługowo na zlecenie innego podmiotu.

Rozwiązanie tego problemu ma przynieść zmiana polskiego rozporządzenia. Jego projekt zakłada doprecyzowanie, że roczny limit 200 tys. hektolitrów wyprodukowanego piwa nie obejmuje ilości trunku, który został rozlany usługowo na zlecenie innego podmiotu.źródło: ShutterStock

Browar, który dodatkowo, oprócz własnej produkcji, rozlewa piwo na zlecenie innego podmiotu, nie straci szybciej prawa do niższej akcyzy – wynika z opublikowanego wczoraj projektu rozporządzenia ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej.

Natomiast podmioty, które zajmują się wyłącznie usługowym rozlewem piwa (a więc nie produkują własnego), w ogóle nie będą mogły korzystać z preferencji dla małych i średnich browarów.

Chodzi o problem, który powstał wskutek nowelizacji rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz.U. z 2018 r. poz. 608). Wielokrotnie wskazywaliśmy na niego na łamach DGP.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane