statystyki

KIS: Wina wyklucza podatkowy koszt

autor: Patrycja Dudek03.11.2020, 07:44; Aktualizacja: 03.11.2020, 07:44
Dyrektor KIS nie zgodził się również na ujęcie w kosztach uzyskania przychodu dobrowolnie wypłaconego zadośćuczynienia.

Dyrektor KIS nie zgodził się również na ujęcie w kosztach uzyskania przychodu dobrowolnie wypłaconego zadośćuczynienia.źródło: ShutterStock

Pracodawca nie może odliczyć od przychodu wydatków związanych z wypadkiem przy pracy, za który sam ponosi winę – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów kwot wypłaconych z tytułu zasądzonego zadośćuczynienia, odszkodowania oraz odsetek za opóźnienie w wypłacie tych świadczeń, jak również kwot z tytułu dobrowolnego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego.

Spytała o to firma, która zawarła z placówkami edukacyjnymi umowy o praktyczne dokształcanie uczniów szkół zawodowych. We wniosku o interpretację podała, że jeden z młodocianych pracowników, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego, uległ wypadkowi w trakcie jej wykonywania. Powołany zespół powypadkowy ustalił, że przyczyną wypadku była niewłaściwa organizacja pracy i niewłaściwy nadzór nad jej wykonywaniem.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane