statystyki

Szczepionka na grypę od pracodawcy bez PIT

autor: Agnieszka Pokojska21.10.2020, 20:00
Wiceminister przypomniał, że obecnie kwalifikacja do źródła przychodu jest uzależniona od stosunku prawnego łączącego strony. Dla pracowników jest to przychód ze stosunku pracy, natomiast w przypadku zleceniodawców jest to przychód ze zlecenia.

Wiceminister przypomniał, że obecnie kwalifikacja do źródła przychodu jest uzależniona od stosunku prawnego łączącego strony. Dla pracowników jest to przychód ze stosunku pracy, natomiast w przypadku zleceniodawców jest to przychód ze zlecenia.źródło: ShutterStock

Minister finansów zaniecha poboru podatku od świadczeń z tytułu szczepień ochronnych przeciw grypie otrzymanych w okresie obowiązywania stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19. Rozporządzenie w tej sprawie będzie obowiązało wstecz i obejmie świadczenia otrzymane już od 1 marca 2020 r.

Poinformował o tym wiceminister Jan Sarnowski w odpowiedzi na dwie interpelacje poselskie. Parlamentarzyści spytali o możliwość wprowadzenia czasowego zwolnienia z podatku osobom, którym pracodawca zapewnia szczepionkę.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane