statystyki

Już wiadomo, jak poprawiać faktury uproszczone

autor: Katarzyna Jędrzejewska21.10.2020, 08:11; Aktualizacja: 21.10.2020, 08:12
Do kwestii korygowania paragonów uproszczonych odniósł się także niedawno dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 1 października br.

Do kwestii korygowania paragonów uproszczonych odniósł się także niedawno dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 1 października br.źródło: ShutterStock

Do paragonów uznanych za faktury uproszczone mają zastosowanie przepisy dotyczące korygowania faktur. Takie korekty są wystawiane poza kasą fiskalną – wyjaśnił minister finansów w wydanych 16 października br. objaśnieniach.

Chodzi o sytuacje, o których mowa w art. 106j ust. 1 ustawy o VAT, a więc gdy po wystawieniu faktury (także tej uproszczonej):

sprzedawca udzielił rabatu, opustu lub innej obniżki ceny,

kupujący zwrócił towar,

sprzedawca zwrócił nabywcy całość lub część zapłaty (zaliczkę),

sprzedający podwyższył cenę lub stwierdził pomyłkę w cenie, stawce, kwocie podatku lub w jakiejkolwiek innej pozycji faktury.

W takich sytuacjach – jak tłumaczy MF – „w celu wypełnienia obowiązku podawania danych zawartych w fakturze, której dotyczy faktura korygująca w zakresie kolejnego numeru nadanego w ramach jednej lub więcej serii, który w sposób jednoznaczny identyfikuje fakturę, należy wprowadzić na fakturze korygującej numer paragonu fiskalnego oraz numer unikatowy kasy rejestrującej, z której ten paragon został wystawiony”.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane