statystyki

Można manipulować stawkami amortyzacji, ale już niedługo

autor: Agnieszka Pokojska07.10.2020, 17:00
Nowe zasady będą miały zastosowanie do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wprowadzonych do ewidencji po 31 grudnia 2020 r.

Nowe zasady będą miały zastosowanie do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wprowadzonych do ewidencji po 31 grudnia 2020 r.źródło: ShutterStock

Po raz kolejny szef Krajowej Administracji Skarbowej potwierdził, że podmioty działające w specjalnej strefie ekonomicznej mogą obniżać i podwyższać stawki amortyzacji.

Opinie zabezpieczające w tym zakresie wydał w czerwcu, ale pojawiły się w bazie Ministerstwa Finansów dopiero teraz, z datą 5 października 2020 r.

Już niedługo podatnicy korzystający ze zwolnienia z podatku dochodowego (w tym działający w SSE) nie będą mogli obniżać ani podwyższać stawek amortyzacji. Zakłada tak projekt nowelizacji ustaw o PIT, CIT i ryczałcie ewidencjonowanym (druk sejmowy 642). Zmiana będzie dotyczyła zarówno podatników CIT (art. 16i ust. 8), jak i podatników PIT (art. 22i ust. 8).


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane