statystyki

Wzrośnie podatek od PIT od produkcji rolnej

autor: Agnieszka Pokojska29.09.2020, 06:50; Aktualizacja: 29.09.2020, 06:52
Ministerstwo Finansów szacuje, że podwyższenie podstaw opodatkowania wpłynie na zwiększenie dochodów sektora finansów publicznych w 2021 r. o ok. 6,9 mln zł.

Ministerstwo Finansów szacuje, że podwyższenie podstaw opodatkowania wpłynie na zwiększenie dochodów sektora finansów publicznych w 2021 r. o ok. 6,9 mln zł.źródło: ShutterStock

W 2021 r. szacunkowy dochód z działów specjalnych produkcji rolnej wzrośnie aż o 9,6 proc. – wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia.

To efekt wzrostu cen towarów produkcji rolnej w 2019 r. w porównaniu do roku poprzedniego. Wskaźnik cen co roku ogłasza w komunikacie prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Rolnicy co do zasady nie płacą podatku dochodowego. Wyjątkiem są ci, którzy osiągają dochody z działów specjalnych produkcji rolnej. Mogą oni rozliczać się według norm szacunkowych, o ile nie prowadzą ksiąg rachunkowych. Według resortu finansów z tej formy rozliczeń korzysta ok. 34 tys. rolników.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane