statystyki

Interpretacja indywidualna chroni wszystkich przekształconych

autor: Mariusz Szulc26.08.2020, 07:38; Aktualizacja: 26.08.2020, 07:39
NSA uchylił jednak wczoraj oba orzeczenia warszawskiego WSA. Wyjaśnił, że sukcesji prawnej podlegają wszystkie prawa i obowiązki, a więc nie tylko te zrealizowane przez poprzednika prawnego.

NSA uchylił jednak wczoraj oba orzeczenia warszawskiego WSA. Wyjaśnił, że sukcesji prawnej podlegają wszystkie prawa i obowiązki, a więc nie tylko te zrealizowane przez poprzednika prawnego.źródło: ShutterStock

Spółka powstała w wyniku przekształcenia skorzysta z ochrony prawnej wynikającej z interpretacji indywidualnej, którą otrzymał jej poprzednik prawny, nawet jeśli nie zdążył on zastosować się do wykładni fiskusa – orzekł wczoraj NSA.

W uzasadnieniu sędzia Marek Olejnik przyznał, że w tej sprawie od co najmniej kilku lat można mówić o trzech odmiennych liniach orzeczniczych sądu kasacyjnego.

Część wyroków potwierdza stanowisko fiskusa, że ochrona prawna przysługuje następcy prawnemu, tylko jeśli jego poprzednik zastosował się już do otrzymanej interpretacji indywidualnej.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane