statystyki

Fiskus poprawia błędy, które popełnił w matrycy VAT

autor: Mariusz Szulc24.08.2020, 07:21; Aktualizacja: 24.08.2020, 07:22
Ostatnia zmiana w odróżnieniu od poprzednich obowiązuje czasowo. Chodzi o stawkę 0 proc. VAT dla darowizn wyrobów medycznych niezbędnych do walki z epidemią koronawirusa (m.in. testów diagnostycznych, maseczek ochronnych itp.).

Ostatnia zmiana w odróżnieniu od poprzednich obowiązuje czasowo. Chodzi o stawkę 0 proc. VAT dla darowizn wyrobów medycznych niezbędnych do walki z epidemią koronawirusa (m.in. testów diagnostycznych, maseczek ochronnych itp.).źródło: ShutterStock

Po publikacjach DGP resort finansów zaproponował obniżkę stawek podatku na materiał genetyczny bydła i trzody chlewnej oraz na sprzęt dla niewidomych, który nie spełnia definicji wyrobów medycznych.

Projekt odpowiednich zmian w przepisach został już opublikowany. Znalazły się w nim nie tylko poprawki do obowiązującej od lipca matrycy VAT, lecz także przedłużenie okresu obowiązywania stawki 0 proc. dla darowizn sprzętu medycznego niezbędnego do walki z epidemią koronawirusa. Preferencja dla darczyńców nie wygaśnie więc 31 sierpnia br. Będzie można z niej korzystać aż „do dnia odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii ogłoszonego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2”.

Pomoc dla rolników…

O podwyżce do 23 proc. stawki VAT na materiał genetyczny bydła i trzody chlewnej pisaliśmy szerzej w DGP 129/2020 „Matryca VAT budzi pierwsze kontrowersje”. Przed lipcem br. nie było żadnej wątpliwości, że korzysta on z obniżonej stawki 8 proc.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane