statystyki

KIS: PIT-11 sporządza ten, kto wypłaca należność

autor: Agnieszka Pokojska20.07.2020, 16:00
Powstał problem, kto ma sporządzić informację PIT-11. Pozwane towarzystwo ubezpieczeniowe uważało, że powinien to zrobić radca. Prawnik był innego zdania i dlatego wystąpił o interpretację.

Powstał problem, kto ma sporządzić informację PIT-11. Pozwane towarzystwo ubezpieczeniowe uważało, że powinien to zrobić radca. Prawnik był innego zdania i dlatego wystąpił o interpretację.źródło: ShutterStock

Obowiązek sporządzenia informacji PIT-11 i przesłania jej urzędowi skarbowemu ma towarzystwo ubezpieczeniowe, które wypłaca zadośćuczynienia, a nie radca prawny, który reprezentował poszkodowanego w sądzie i pośredniczył w przekazaniu mu zasądzonej kwoty – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Spytał o to radca prawny, który reprezentował w sądzie osobę fizyczną w sprawie o zadośćuczynienie przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu na podstawie art. 448 kodeksu cywilnego. Sąd zasądził na rzecz tej osoby zadośćuczynienie wraz z należnymi odsetkami za opóźnienie.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane