statystyki

KIS: Nie każdy ciężar jest kosztem przy zbyciu nieruchomości

autor: Łukasz Zalewski16.07.2020, 17:00
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Otrzymała niekorzystną interpretację. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnił, że prowizja bankowa i spłacone raty kredytu nie są kosztem ani nie są objęte ulgą mieszkaniową.źródło: ShutterStock

Przy sprzedaży mieszkania nie można odjąć od przychodu rat kredytowych i prowizji bankowej – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o kobietę, która w 2016 r. kupiła mieszkanie za 235 tys. zł. Wzięła na nie kredyt, za co musiała zapłacić bankowi prowizję (prawie 6 tys. zł). Przez trzy lata spłacała co miesiąc raty kredytowe. W 2019 r. sprzedała lokal z zyskiem, za 425 tys. zł. Z uzyskanych pieniędzy spłaciła kredyt i kupiła kolejne mieszkanie, na własne cele mieszkaniowe.

Od przychodu ze sprzedaży mieszkania (425 tys. zł) chciała odjąć 6 tys. zł zapłaconej prowizji oraz spłacone raty kredytu. Spytała także, czy ewentualnie są one objęte ulgą mieszkaniową.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane