statystyki

Koronawirus. Zawieszenie terminów dotyczy również schematów transgranicznych

autor: Łukasz Zalewski06.04.2020, 18:00
Początkowo MF miało inne plany. W pierwotnym projekcie specustawy, który rząd skierował do Sejmu, zawieszone miały być tylko terminy raportowania schematów krajowych. W Sejmie rozszerzono ten przepis o schematy transgraniczne.

Początkowo MF miało inne plany. W pierwotnym projekcie specustawy, który rząd skierował do Sejmu, zawieszone miały być tylko terminy raportowania schematów krajowych. W Sejmie rozszerzono ten przepis o schematy transgraniczne.źródło: ShutterStock

Maksymalnie do 30 czerwca br. promotorzy, korzystający i wspomagający nie muszą przesyłać informacji ani o krajowych, ani o transgranicznych schematach podatkowych.

Ministerstwo Finansów potwierdziło w komunikacie, że zawieszenie terminów dotyczy również schematów transgranicznych. Zmiana dotyczy przesyłania informacji MDR-1, MDR-3 i MDR-4 oraz zawiadomienia MDR-2. Wynika to ze specustawy, która od 31 marca br. wprowadziła różne rozwiązania tarczy antykryzysowej (Dz.U. z 2020 r. poz. 568).


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane