statystyki

Koronawirus. Zawieszenie terminów dotyczy również schematów transgranicznych

autor: Łukasz Zalewski06.04.2020, 18:00
Początkowo MF miało inne plany. W pierwotnym projekcie specustawy, który rząd skierował do Sejmu, zawieszone miały być tylko terminy raportowania schematów krajowych. W Sejmie rozszerzono ten przepis o schematy transgraniczne.

Początkowo MF miało inne plany. W pierwotnym projekcie specustawy, który rząd skierował do Sejmu, zawieszone miały być tylko terminy raportowania schematów krajowych. W Sejmie rozszerzono ten przepis o schematy transgraniczne.źródło: ShutterStock

Maksymalnie do 30 czerwca br. promotorzy, korzystający i wspomagający nie muszą przesyłać informacji ani o krajowych, ani o transgranicznych schematach podatkowych.

Ministerstwo Finansów potwierdziło w komunikacie, że zawieszenie terminów dotyczy również schematów transgranicznych. Zmiana dotyczy przesyłania informacji MDR-1, MDR-3 i MDR-4 oraz zawiadomienia MDR-2. Wynika to ze specustawy, która od 31 marca br. wprowadziła różne rozwiązania tarczy antykryzysowej (Dz.U. z 2020 r. poz. 568).


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane