statystyki

Sądy w sprawach podatkowych nadal wydają wyroki

autor: Łukasz Zalewski31.03.2020, 06:01; Aktualizacja: 31.03.2020, 07:39
Sądy nadal pracują, choć w związku z koronawirusem w ograniczonym zakresie. Na stronie NSA można bez trudu znaleźć informacje o orzeczeniach wydanych na posiedzeniach niejawnych.

Sądy nadal pracują, choć w związku z koronawirusem w ograniczonym zakresie. Na stronie NSA można bez trudu znaleźć informacje o orzeczeniach wydanych na posiedzeniach niejawnych.źródło: ShutterStock

Sądy administracyjne wydają orzeczenia na posiedzeniach niejawnych. Specustawa w sprawie COVID-19 przewiduje zawieszenie jedynie posiedzeń i rozpraw jawnych, czyli z udziałem stron.

Sądy nadal pracują, choć w związku z koronawirusem w ograniczonym zakresie. Na stronie NSA można bez trudu znaleźć informacje o orzeczeniach wydanych na posiedzeniach niejawnych. Sąd podaje, którego dnia i w jakich sprawach (sygnatury) zapadły wyroki. Podatnicy mogą się dowiedzieć o wyroku w swojej sprawie, dzwoniąc do sekretariatu właściwego wydziału lub izby (finansowej, gospodarczej lub ogólnoadministracyjnej).

O tym, że sąd będzie działał w ten sposób, mówił prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego Marek Zirk-Sadowski w rozmowie z DGP („Rozpraw nie ma, sędziowie przygotowują się w domu do spraw niejawnych”, DGP nr 54/2020).

− W NSA są dyżury w poszczególnych wydziałach, natomiast sędziowie przeszli na zdalny system pracy. Nie ma rozpraw, sędziowie pracują w domach, przygotowując sprawy. Podobnie pracują wojewódzkie sądy administracyjne – mówił prezes NSA.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane