statystyki

Sądy w sprawach podatkowych nadal wydają wyroki

autor: Łukasz Zalewski31.03.2020, 06:01; Aktualizacja: 31.03.2020, 07:39
Sądy nadal pracują, choć w związku z koronawirusem w ograniczonym zakresie. Na stronie NSA można bez trudu znaleźć informacje o orzeczeniach wydanych na posiedzeniach niejawnych.

Sądy nadal pracują, choć w związku z koronawirusem w ograniczonym zakresie. Na stronie NSA można bez trudu znaleźć informacje o orzeczeniach wydanych na posiedzeniach niejawnych.źródło: ShutterStock

Sądy administracyjne wydają orzeczenia na posiedzeniach niejawnych. Specustawa w sprawie COVID-19 przewiduje zawieszenie jedynie posiedzeń i rozpraw jawnych, czyli z udziałem stron.

Sądy nadal pracują, choć w związku z koronawirusem w ograniczonym zakresie. Na stronie NSA można bez trudu znaleźć informacje o orzeczeniach wydanych na posiedzeniach niejawnych. Sąd podaje, którego dnia i w jakich sprawach (sygnatury) zapadły wyroki. Podatnicy mogą się dowiedzieć o wyroku w swojej sprawie, dzwoniąc do sekretariatu właściwego wydziału lub izby (finansowej, gospodarczej lub ogólnoadministracyjnej).

O tym, że sąd będzie działał w ten sposób, mówił prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego Marek Zirk-Sadowski w rozmowie z DGP („Rozpraw nie ma, sędziowie przygotowują się w domu do spraw niejawnych”, DGP nr 54/2020).

− W NSA są dyżury w poszczególnych wydziałach, natomiast sędziowie przeszli na zdalny system pracy. Nie ma rozpraw, sędziowie pracują w domach, przygotowując sprawy. Podobnie pracują wojewódzkie sądy administracyjne – mówił prezes NSA.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane