statystyki

Więcej czasu na sporządzenie CIT-8, zeznań PIT i sprawozdań

autor: Agnieszka Pokojska30.03.2020, 08:01; Aktualizacja: 30.03.2020, 08:12
Co z odsetkami za zwłokę biegnącymi od 1 maja do 31 maja 2020 r.? Ministerstwo zapowiada zaniechanie poboru odsetek za zwłokę, ale na razie takiego rozporządzenia nie ma.

Co z odsetkami za zwłokę biegnącymi od 1 maja do 31 maja 2020 r.? Ministerstwo zapowiada zaniechanie poboru odsetek za zwłokę, ale na razie takiego rozporządzenia nie ma.źródło: ShutterStock

Minister finansów wydłużył termin złożenia deklaracji na podatek dochodowy od osób prawnych i wpłaty tej daniny. Natomiast za przesłanie PIT po 30 kwietnia nie będzie kar, o ile podatnik rozliczy się z fiskusem do końca maja br.

Więcej czasu ma być też na sporządzenie, zatwierdzanie i publikację sprawozdań finansowych, ale tu na razie wciąż brak rozporządzenia.

CIT-8

Podpisane 27 marca br. rozporządzenie o przedłużeniu terminu na złożenie CIT-8 i wpłatę należnego podatku zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw pod poz. 542.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane