statystyki

Klauzula o unikaniu opodatkowania. Organ nie potwierdzi aktualności interpretacji

autor: Magdalena Majkowska27.02.2020, 06:40; Aktualizacja: 27.02.2020, 06:40
Nie można domagać się odpowiedzi na pytanie, czy interpretacja wydana przed wejściem w życie klauzuli o unikaniu opodatkowania zachowuje swoją moc ochronną.

Nie można domagać się odpowiedzi na pytanie, czy interpretacja wydana przed wejściem w życie klauzuli o unikaniu opodatkowania zachowuje swoją moc ochronną.źródło: ShutterStock

Nie można domagać się odpowiedzi na pytanie, czy interpretacja wydana przed wejściem w życie klauzuli o unikaniu opodatkowania zachowuje swoją moc ochronną.

Przekonała się o tym spółka, która w 2016 r., na krótko przed wejściem w życie klauzuli obejścia prawa podatkowego, otrzymała interpretację indywidualną. Gdy nowe regulacje weszły w życie, spytała fiskusa, czy wydana poprzednio interpretacja jest aktualna. Słowem, czy zachowa ona swoją moc ochronną, jeśli spółka, już po wejściu klauzuli w życie, dokona planowanej czynności, której skutki podatkowe rozpozna zgodnie z otrzymaną wcześniej interpretacją (zastosuje się do niej).

Minister finansów odmówił odpowiedzi na to pytanie. Stwierdził, że sprawa dotyczy oceny przepisów proceduralnych, a te nie mogą być przedmiotem analizy organu interpretacyjnego.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane