statystyki

Od grozy do groteski [KOMENTARZ]

autor: Katarzyna Jędrzejewska25.11.2019, 08:30; Aktualizacja: 25.11.2019, 08:30
Katarzyna Jędrzejewska

Katarzyna Jędrzejewskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Zaczyna się jak w filmie o gangsterach: „Okna pomieszczenia były zasłonięte kartonami. W przedpokoju znajdowały się drzwi prowadzące do innych pomieszczeń (…). W przedpokoju w pudłach ujawniono liście tytoniu i pocięty tytoń. Przed pudłami stał kanister z zawartością ropy.

Za pudłami znajdowała się brama. Za wrotami na podłożu znajdował się worek z zawartością pociętego tytoniu. Przy worku na podłożu znajdowało się 5 paczek worków jutowych i 4 puste worki.

Z przedpokoju jedne z drzwi prowadziły do pomieszczenia magazynowego, w którym znajdowały się worki i kartony wypełnione liśćmi tytoniu. (…)

Kolejne drzwi z pomieszczenia magazynowego prowadziły do drugiego magazynu. Znajdowały się w nim torby i kartony z zawartością liści tytoniu. (…)

W odległości 1,5 m od ściany południowej znajdował się bęben do suszenia tytoniu (…). Był włączony, miał 8 boków, na jednym z nich znajdowały się 2 otwory wsypowe zamykane drzwiczkami. (…)

Z pomieszczenia drzwi prowadziły do pomieszczenia o wymiarach 6 m. W lokalu usytuowane były worki z zawartością pociętego tytoniu. W jednym z magazynów ujawniono ponadto maszynę do cięcia tytoniu; w miejscu pakowania były liście umieszczone w kartonach i workach. (…)

W kolejnym magazynie na podłodze rozłożone były białe worki jutowe z zawartością pociętego tytoniu”.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane