statystyki

Od grozy do groteski [KOMENTARZ]

autor: Katarzyna Jędrzejewska25.11.2019, 08:30; Aktualizacja: 25.11.2019, 08:30
Katarzyna Jędrzejewska

Katarzyna Jędrzejewskaźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Zaczyna się jak w filmie o gangsterach: „Okna pomieszczenia były zasłonięte kartonami. W przedpokoju znajdowały się drzwi prowadzące do innych pomieszczeń (…). W przedpokoju w pudłach ujawniono liście tytoniu i pocięty tytoń. Przed pudłami stał kanister z zawartością ropy.

Za pudłami znajdowała się brama. Za wrotami na podłożu znajdował się worek z zawartością pociętego tytoniu. Przy worku na podłożu znajdowało się 5 paczek worków jutowych i 4 puste worki.

Z przedpokoju jedne z drzwi prowadziły do pomieszczenia magazynowego, w którym znajdowały się worki i kartony wypełnione liśćmi tytoniu. (…)

Kolejne drzwi z pomieszczenia magazynowego prowadziły do drugiego magazynu. Znajdowały się w nim torby i kartony z zawartością liści tytoniu. (…)

W odległości 1,5 m od ściany południowej znajdował się bęben do suszenia tytoniu (…). Był włączony, miał 8 boków, na jednym z nich znajdowały się 2 otwory wsypowe zamykane drzwiczkami. (…)

Z pomieszczenia drzwi prowadziły do pomieszczenia o wymiarach 6 m. W lokalu usytuowane były worki z zawartością pociętego tytoniu. W jednym z magazynów ujawniono ponadto maszynę do cięcia tytoniu; w miejscu pakowania były liście umieszczone w kartonach i workach. (…)

W kolejnym magazynie na podłodze rozłożone były białe worki jutowe z zawartością pociętego tytoniu”.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane