statystyki

OPP nie dostaną szybciej datków z podatku

autor: Patrycja Dudek06.08.2019, 01:36; Aktualizacja: 06.08.2019, 08:14
Posłowie zaapelowali o zmiany w prawie, które przyspieszyłyby całą procedurę przekazywania datków organizacjom pożytku publicznego.

Posłowie zaapelowali o zmiany w prawie, które przyspieszyłyby całą procedurę przekazywania datków organizacjom pożytku publicznego.źródło: ShutterStock

Nie da się przyspieszyć przekazywania 1 proc. PIT organizacjom pożytku publicznego (OPP) – wynika z odpowiedzi wiceministra finansów Tadeusza Kościńskiego na interpelację poselską.

Z apelem w tej sprawie zwróciło się do Ministerstwa Finansów trzech posłów. Wskazali oni, że kwota z 1 proc. podatku trafia na rachunki OPP zwykle dopiero w lipcu lub sierpniu, i to bez względu na termin złożenia zeznania rocznego przez podatnika. Posłowie podkreślili, że pieniądze z tego źródła są dla wielu osób szansą na odzyskanie zdrowia, a dla niektórych wręcz kwestią życia lub śmierci. Każdy dzień oczekiwania jest istotny szczególnie dla pacjentów onkologicznych.

Posłowie zaapelowali o zmiany w prawie, które przyspieszyłyby całą procedurę przekazywania datków organizacjom pożytku publicznego. Zasugerowali, żeby informacje o przekazaniu pieniędzy konkretnemu podopiecznemu były publikowane na bieżąco w centralnej bazie danych.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane