statystyki

OPP nie dostaną szybciej datków z podatku

autor: Patrycja Dudek06.08.2019, 01:36; Aktualizacja: 06.08.2019, 08:14
Posłowie zaapelowali o zmiany w prawie, które przyspieszyłyby całą procedurę przekazywania datków organizacjom pożytku publicznego.

Posłowie zaapelowali o zmiany w prawie, które przyspieszyłyby całą procedurę przekazywania datków organizacjom pożytku publicznego.źródło: ShutterStock

Nie da się przyspieszyć przekazywania 1 proc. PIT organizacjom pożytku publicznego (OPP) – wynika z odpowiedzi wiceministra finansów Tadeusza Kościńskiego na interpelację poselską.

Z apelem w tej sprawie zwróciło się do Ministerstwa Finansów trzech posłów. Wskazali oni, że kwota z 1 proc. podatku trafia na rachunki OPP zwykle dopiero w lipcu lub sierpniu, i to bez względu na termin złożenia zeznania rocznego przez podatnika. Posłowie podkreślili, że pieniądze z tego źródła są dla wielu osób szansą na odzyskanie zdrowia, a dla niektórych wręcz kwestią życia lub śmierci. Każdy dzień oczekiwania jest istotny szczególnie dla pacjentów onkologicznych.

Posłowie zaapelowali o zmiany w prawie, które przyspieszyłyby całą procedurę przekazywania datków organizacjom pożytku publicznego. Zasugerowali, żeby informacje o przekazaniu pieniędzy konkretnemu podopiecznemu były publikowane na bieżąco w centralnej bazie danych.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane