statystyki

Ministerstwo Finansów wyjaśnia, jak liczyć 2 mln zł w spółkach z przesuniętym rokiem

autor: Agnieszka Pokojska24.01.2019, 09:27; Aktualizacja: 24.01.2019, 09:27
Ministerstwo Finansów

Ministerstwo Finansówźródło: ShutterStock

Limit 2 mln zł, po przekroczeniu którego należy stosować nowe zasady o podatku u źródła, odnosi się do płatności dokonanych w roku podatkowym płatnika dopiero począwszy od 1 stycznia 2019 r. – wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytanie DGP.

Resort wyjaśnił kolejne wątpliwości dotyczące nowych zasad rozliczania podatku od niektórych należności wypłacanych zagranicznym kontrahentom (m.in. odsetek, należności licencyjnych, dywidend czy płatności za usługi niematerialne). Wprowadziła je nowelizacja z 23 października 2018 r. przepisów PIT, CIT, ordynacji podatkowej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2193 ze zm.).

W miejsce stosowanego dotychczas zwolnienia pojawił się obowiązek poboru podatku przez płatnika już w momencie wypłaty należności. Potem płatnik może ubiegać się o zwrot zapłaconej daniny. Zmiana ta dotyczy sytuacji, w której podatnik od tego samego płatnika w jednym roku otrzyma ponad 2 mln zł.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane