statystyki

Płatności za pomocą BLIK są nieopodatkowane

autor: Mariusz Szulc19.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 19.07.2018, 07:30
bank mobilny, bank, mobile, internet, telefon, bankowość

Chodziło o spółkę oferującą popularny system płatności mobilnych (BLIK), za pomocą którego można m.in. błyskawicznie zrealizować międzybankowy przelew.źródło: ShutterStock

Elektroniczna usługa, która pozwala wpłacić gotówkę na konto za pomocą aplikacji mobilnej, jest zwolniona z VAT – orzekł wczoraj WSA w Warszawie.

Chodziło o spółkę oferującą popularny system płatności mobilnych (BLIK), za pomocą którego można m.in. błyskawicznie zrealizować międzybankowy przelew. Usługa jest już dostępna w wielu polskich bankach i – jak podała sama spółka – w 2017 roku 6,1 mln użytkowników wykonało w ten sposób 33 mln transakcji.

Spółka zajmuje się autoryzacją dokonywanych przez nich zakupów, przesyłając na ich smartfony jednorazowe kody. Łączy się też z bankiem, aby potwierdzić, czy do transakcji powinno dojść.

W praktyce – jak podkreślała we wniosku o interpretację – działa podobnie do operatorów kart kredytowych, z tą różnicą, że użytkownicy, zamiast karty, mają zainstalowaną aplikację mobilną.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane