statystyki

Płatności za pomocą BLIK są nieopodatkowane

autor: Mariusz Szulc19.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 19.07.2018, 07:30
bank mobilny, bank, mobile, internet, telefon, bankowość

Chodziło o spółkę oferującą popularny system płatności mobilnych (BLIK), za pomocą którego można m.in. błyskawicznie zrealizować międzybankowy przelew.źródło: ShutterStock

Elektroniczna usługa, która pozwala wpłacić gotówkę na konto za pomocą aplikacji mobilnej, jest zwolniona z VAT – orzekł wczoraj WSA w Warszawie.

Chodziło o spółkę oferującą popularny system płatności mobilnych (BLIK), za pomocą którego można m.in. błyskawicznie zrealizować międzybankowy przelew. Usługa jest już dostępna w wielu polskich bankach i – jak podała sama spółka – w 2017 roku 6,1 mln użytkowników wykonało w ten sposób 33 mln transakcji.

Spółka zajmuje się autoryzacją dokonywanych przez nich zakupów, przesyłając na ich smartfony jednorazowe kody. Łączy się też z bankiem, aby potwierdzić, czy do transakcji powinno dojść.

W praktyce – jak podkreślała we wniosku o interpretację – działa podobnie do operatorów kart kredytowych, z tą różnicą, że użytkownicy, zamiast karty, mają zainstalowaną aplikację mobilną.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane