statystyki

Fiskus czeka na uchwałę w sprawie brzegów morskich

autor: Agnieszka Pokojska12.10.2017, 07:54; Aktualizacja: 12.10.2017, 08:35
statek, morze, armator

Problem wynika z tego, że od wielu lat urzędy morskie organizowały przetargi na prace w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich, nie uwzględniając w cenie VATźródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów nie podejmie na razie żadnych kroków w sprawie stawki VAT od usług świadczonych na zlecenie urzędów morskich, realizowanych w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich. Swoje działania uzależnia od rozstrzygnięcia siedmiu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Poinformował o tym wczoraj Paweł Cybulski, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej na posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

W maju wiceminister Cybulski zapewniał, że stanowisko MF w tej sprawie nie jest sztywne, a resort podejmie pilne prace w sprawie opodatkowania usług świadczonych na zlecenie urzędów morskich. Od tego czasu jednak nic się w tej sprawie nie zadziało.

O dramatycznej sytuacji Przedsiębiorstwa Robót Czerpalnych i Podwodnych i jego 300 pracowników mówił wczoraj na posiedzeniu komisji Roman Smólski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w tym przedsiębiorstwie.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane