statystyki

Fiskus czeka na uchwałę w sprawie brzegów morskich

autor: Agnieszka Pokojska12.10.2017, 07:54; Aktualizacja: 12.10.2017, 08:35
statek, morze, armator

Problem wynika z tego, że od wielu lat urzędy morskie organizowały przetargi na prace w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich, nie uwzględniając w cenie VATźródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów nie podejmie na razie żadnych kroków w sprawie stawki VAT od usług świadczonych na zlecenie urzędów morskich, realizowanych w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich. Swoje działania uzależnia od rozstrzygnięcia siedmiu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Poinformował o tym wczoraj Paweł Cybulski, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej na posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

W maju wiceminister Cybulski zapewniał, że stanowisko MF w tej sprawie nie jest sztywne, a resort podejmie pilne prace w sprawie opodatkowania usług świadczonych na zlecenie urzędów morskich. Od tego czasu jednak nic się w tej sprawie nie zadziało.

O dramatycznej sytuacji Przedsiębiorstwa Robót Czerpalnych i Podwodnych i jego 300 pracowników mówił wczoraj na posiedzeniu komisji Roman Smólski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w tym przedsiębiorstwie.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane