statystyki

Banderolowanie po stronie importera alkoholu

autor: Mariusz Szulc16.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 16.04.2019, 08:30
Skoro więc spółka importuje trunki i na żadnym etapie nie wyzbywa się prawa ich własności, to nie ucieknie od obowiązku banderolowania.

Skoro więc spółka importuje trunki i na żadnym etapie nie wyzbywa się prawa ich własności, to nie ucieknie od obowiązku banderolowania.źródło: ShutterStock

Butelki z alkoholem powinien oznaczać znakami akcyzy importer napojów alkoholowych, a nie firma prowadząca usługowo skład podatkowy – wyjaśnił dyrektor KIS w interpretacji.

Pytanie zadała spółka sprowadzająca napoje alkoholowe z zagranicy. Tam też najczęściej są one oznaczane polskimi znakami akcyzy (banderolami) przez producenta lub dystrybutora. Niekiedy nie jest to jednak możliwe; wówczas robi to sama spółka już na terenie naszego kraju, przed wyprowadzeniem alkoholu ze składu podatkowego.

Spółka postanowiła zmienić model działania i nawiązać współpracę ze składem podatkowym należącym do innego podmiotu. Uważała, że przyniesie jej to nie tylko biznesowe korzyści.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane