statystyki

Banderolowanie po stronie importera alkoholu

autor: Mariusz Szulc16.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 16.04.2019, 08:30
Skoro więc spółka importuje trunki i na żadnym etapie nie wyzbywa się prawa ich własności, to nie ucieknie od obowiązku banderolowania.

Skoro więc spółka importuje trunki i na żadnym etapie nie wyzbywa się prawa ich własności, to nie ucieknie od obowiązku banderolowania.źródło: ShutterStock

Butelki z alkoholem powinien oznaczać znakami akcyzy importer napojów alkoholowych, a nie firma prowadząca usługowo skład podatkowy – wyjaśnił dyrektor KIS w interpretacji.

Pytanie zadała spółka sprowadzająca napoje alkoholowe z zagranicy. Tam też najczęściej są one oznaczane polskimi znakami akcyzy (banderolami) przez producenta lub dystrybutora. Niekiedy nie jest to jednak możliwe; wówczas robi to sama spółka już na terenie naszego kraju, przed wyprowadzeniem alkoholu ze składu podatkowego.

Spółka postanowiła zmienić model działania i nawiązać współpracę ze składem podatkowym należącym do innego podmiotu. Uważała, że przyniesie jej to nie tylko biznesowe korzyści.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane