Na wydanie decyzji i wypłatę pieniędzy urząd celny ma 30 dni od dnia otrzymania kompletnego wniosku podatnika. Jeżeli zasadność zwrotu wymaga sprawdzenia, termin może być przedłużony do 90 dni.
Podatniczka zajmuje się dystrybucją polskiego alkoholu w innych krajach UE. Kupuje alkohol, za który zapłacono w Polsce akcyzę, i sprzedaje go za granicą, gdzie również musi odprowadzić do tamtejszego urzędu podatek. Czy w jakiś sposób może uniknąć podwójnego opodatkowania?
Podatnik złożył w urzędzie celnym wniosek o zwrot akcyzy. Napisał go ręcznie na białej kartce papieru formatu A4. Czy postąpił prawidłowo?
Podatniczka złożyła wniosek o zwrot zapłaconego w Polsce podatku akcyzowego. Mimo że od dnia złożenia wniosku minęły już dwa miesiące, urząd celny nie ustosunkował się do pisma. Nie wezwał też podatniczki do uzupełnienia dokumentów. Czy w takim wypadku może ona domagać się wypłaty odsetek?
Podatnik otrzymał decyzję przyznającą mu zwrot podatku akcyzowego. Jednak urząd nie wypłacił mu pieniędzy w terminie. Czy urząd sam wypłaci mu należną kwotę wraz z odsetkami?
Podatnik złożył wniosek o wypłatę odsetek za nieterminowy zwrot akcyzy. Jednak od tego czasu kilka razy zmieniło się oprocentowanie nadpłat i zaległości podatkowych. Czy odsetki zostaną wypłacone w wysokości obowiązującej w dniu złożenia wniosku?
Podatnik złożył wniosek o zwrot akcyzy wraz z odsetkami. Urząd uznał jednak, że jego wniosek jest bezpodstawny i wydał decyzję odmawiającą wypłaty odsetek. Czy podatnik mimo to może uzyskać od urzędu odsetki?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w elektronicznej wersji eDGP: W jaki sposób ubiegać się o odsetki za nieterminowy zwrot akcyzy.
Powiązane
Pozostało
74%
treści
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama