Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Będą kolejne zmiany w podatkach. Oto plany Ministerstwa Finansów

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Koniec deklaracji VAT Skutkiem nałożenia na firmy obowiązku raportowania danych w ramach jednolitego pliku kontrolnego będzie likwidacja deklaracji VAT. Informacje, które zawierają te druki są bowiem przekazywane skarbówce wraz z comiesięczną wysyłką JPK_VAT. Deklaracje VAT mają zniknąć już w 2019 roku. To realizacja jednego z założeń Konstytucji Biznesu, zgodnie z którym urzędnicy mają nie pozyskiwać od podatników danych, które są zawarte w innych formularzach. Warto w tym miejscu przypomnieć o innych planach MF dotyczących VAT. Chodzi m.in o skrócenie ze 150 do 120 dni termin ulgi, która umożliwia wierzycielowi zastosowanie przepisów dotyczących „ulgi na złe długi".
Koniec deklaracji VAT Skutkiem nałożenia na firmy obowiązku raportowania danych w ramach jednolitego pliku kontrolnego będzie likwidacja deklaracji VAT. Informacje, które zawierają te druki są bowiem przekazywane skarbówce wraz z comiesięczną wysyłką JPK_VAT. Deklaracje VAT mają zniknąć już w 2019 roku. To realizacja jednego z założeń Konstytucji Biznesu, zgodnie z którym urzędnicy mają nie pozyskiwać od podatników danych, które są zawarte w innych formularzach. Warto w tym miejscu przypomnieć o innych planach MF dotyczących VAT. Chodzi m.in o skrócenie ze 150 do 120 dni termin ulgi, która umożliwia wierzycielowi zastosowanie przepisów dotyczących „ulgi na złe długi". / ShutterStock


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Kpiarz
  2018-06-16 19:22:16
  Pożyjemy, zobaczymy. Wiele rzeczy ładnie wyglądało w zapowiedziach a w realu okazało się bublem.
  1
 • Mural
  2018-06-17 07:30:35
  Podatki od spadków, już dawno to powinno być, a nie ma. I tak w obecnych czasach ludzie mają po kilka mieszkań, a ciągle przepis, że aby była ulga nie można mieć nawet jednego. I trzeba być zameldowanym na stałe przez 5 lat. Czy można mieć kilka meldunków na stałe???
  8
  pokażodpowiedzi (1)
 • Hawe
  2018-06-17 11:52:11
  kiedy zostanie wyjaśniona afera HAWE ze światłowodami, to jest strategiczna dla kraju sieć światłowodów, wiele rodzin jest poszkodowanych przez szajkę złodziejską, służby i irgana są powiadomione od 2 (słownie: dwóch) lat. Ponad 100mln skradzionych, jest z funduszy EU i zostały wyprowadzone na Gibraltar.Pora na załatwienie. Wartość afery - setki mln złotych!
  1
 • Janusz
  2018-06-17 23:34:53
  A gdzie "łyżka dziegciu" i plan ograniczenia rozliczeń samochodów osobowych w PIT/CIT do 50% (chyba, że ktoś będzie prowadził kilometrówkę) - oczywiście z zachowaniem zasady, że przy sprzedaży trzeba odprowadzić 100% podatku (tak jak to jest obecnie w VAT).
  0
 • StAAbrA
  2018-06-18 09:40:10
  Obiecują wydać zezwolenie na "sprzedaż kozy" ??? Przyszły nowe dyrektywy , z nowej stolicy ???
  1
Reklama
Reklama

Zobacz więcej