Organizowane w Polsce i na Ukrainie mistrzostwa Euro 2012 to nie tylko okazja do piłkarskiego święta. W tym czasie trzeba się liczyć z dodatkowymi kontrolami celnymi kibiców przybywających do Polski.

Jeżeli na organizowane w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kibice planują przyjechać do Polski z państw nienależących do Unii Europejskiej, muszą pamiętać o obowiązujących limitach w przywożonych towarach. Wszelkie dobra przeznaczone na użytek własny lub prezenty są zwolnione z podatku i cła, o ile ich wartość nie przekracza określonych norm. Wynoszą one odpowiednio:

Papierosy i tytoń

Limit przywozowy jest inny dla różnych środków transportu. Jeżeli granica zostanie przekroczona w transporcie lądowym, limity wynoszą:
- 40 szt. papierosów albo
- 20 szt. cygaretek albo
- 10 szt. cygar albo
- 50 gramów tytoniu do palenia.W przypadku podróży samolotem lub statkiem, nie trzeba płacić podatku oraz cła w ramach obowiązujących limitów:
- 200 szt. papierosów albo
- 100 szt. cygaretek albo
- 50 szt. cygar albo
- 250 gramów tytoniu do paleniaAlkohol

Podróżujący do Polski są zwolnieni z należności celnych i podatkowych, o ile nie przekroczą obowiązujących limitów, które wynoszą:
1 litr alkoholu (powyżej 22%) oraz 4 litrów wina niemusującego oraz 16 litrów piwa, ewentualnie bez konieczności płacenia podatków podróżny może wwieźć do Polski 2 litry alkoholu (do 22%).